امروز : سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 22
۱۲:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 7816
تاریخ انتشار: ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۰۴
تعداد بازدید: 147
به گزارش فارس به نقل از آی تی ورلد، شرکت امنیتی سمانتک یک فعالیت هکری پیچیده را شناسایی کرده که برای پیشبرد آن از روش مهندسی اجتماعی سواستفاده می ...

به گزارش فارس به نقل از آی تی ورلد، شرکت امنیتی سمانتک یک فعالیت هکری پیچیده را شناسایی کرده که برای پیشبرد آن از روش مهندسی اجتماعی سواستفاده می شود. در این روش با کارکنان واحدهای مالی و حسابداری در کشورهای فرانسه زبان تماس گرفته شده و از آنها سوال می شود آیا می توانند به وضعیت فاکتوری که قرار است از طریق ایمیل برایشان ارسال شود، رسیدگی کنند؟

این نوع حمله که به spear phishing  مشهور شده بر علیه شرکت های فرانسوی و همین طور شعبات برخی شرکت های فرانسوی در رومانی و لوکزامبورگ مورد استفاده قرار گرفته است. هکرها بعد از به دست آوردن ایمیل و شماره تلفن کاربران ایمیل هایی با ظاهر مشروع و فریبنده را برای قربانیان ارسال می کنند که حاوی بدافزار هستند.

بررسی های سمانتک نشان می دهد که این بدافزار W32.Shadesrat نام دارد و تروجانی است که به هکرها امکان می دهد از راه دور اطلاعات محرمانه اشخاص را از روی رایانه های آنها سرقت کنند.

سرقت کلمات عبور و تبدیل رایانه های آلوده به پایگاه حملات DOS از جمله ویژگی های بدافزار W32.Shadesrat است. بدافزار یاد شده در سال 2011 طراحی شده و در بازارهای سیاه هکری به قیمت 40 تا 100 دلار به فروش می رسد.
انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار