امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۲۲:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 78174
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۳۸
تعداد بازدید: 85
زهرا عبداللهی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت ودرمان فارس گفت: متأسفانه الگوی مصرف تغذیه در خانوارهای ایرانی به سمت مصرف مواد غذایی پرچرب، پرکالری، چرب ...

زهرا عبداللهی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت ودرمان فارس گفت: متأسفانه الگوی مصرف تغذیه در خانوارهای ایرانی به سمت مصرف مواد غذایی پرچرب، پرکالری، چرب و شیرین مانند فست فودها تغییر کرده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر اغلب بیماری‌ها، با تغذیه غیر اصولی ایجاد می شوند در حالی که با تغذیه صحیح 30 درصد سرطان‌ها و 50 درصد بیماری‌های قلبی و عروقی قابل پیشگیری است.

عبداللهی با تأکید بر اینکه اصلاح الگوی مصرف غذا، شناساندن گروه‌های غذایی به مردم و جایگزینی‌های آنها در وزارت بهداشت دنبال می شود،گفت: روند چاقی در کودکان طی سالهای گذشته چندین برابر شده به همین دلیل باید مادران رفتارهای غلط تغذیه‌ای و الگوی مصرفشان را اصلاح کنند.

مدیرکل دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت در مورد وضعیت سوء تغذیه در کودکان ایرانی نیز گفت: سوء تغذیه در کوتاه قدی کودکان 6درصد شده است در حالی که 20 سال پیش این رقم 20 درصد بود.

وی تصریح کرد: سوء تغذیه مربوط به کم وزنی نیز در کودکان وجود دارد که اکنون این رقم به 4 درصد رسیده در حالی که در گذشته 16.6 بوده است.

عبداللهی ادامه داد: به صورت کلی،آمار سوء تغذیه در کودکان کشور کاهش 50 درصدی را تجربه کرده است.

وی دلایل کاهش سوءتغذیه کودکان را انجام برنامه هایی با عنوان تغذیه با شیر مادر تا سن 6 ماهگی و توزیع رایگان قطره های آهن و ویتامین به کودکان زیر 2سال عنوان کرد.

انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها