امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۲:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 78189
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۹:۴۳
تعداد بازدید: 99
حجت‌الاسلام سیدمحمود نبویان نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، ...

حجت‌الاسلام سیدمحمود نبویان نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، گفت: دولت علیرغم ادعاهای خود مبنی بر آزادی بیان، متاسفانه به منتقدان اجازه سخن گفتن نمی‌دهد.

وی با بیان اینکه من بحث‌هایی پیرامون توافقات ژنو و مباحث هسته‌ای مطرح کرده‌ام، تصریح کرد: من قبل از طرح این مباحث در مجامع عمومی، به معاون وزیر گفتم «نقدی نسبت به توافقات هسته‌ای نوشته‌ام و شما آن را مطالعه کنید، اگر من اشتباه کرده‌ام شما آنها را به من متذکر شوید».

نماینده مردم تهران در مجلس افزود: من به آقای عراقچی گفتم من حاضرم شاگردی کنم، پس شما این انتقادات را خوانده و چون واردید، اگر اشتباهی در آن است به من بگویید اما هیچ کدام از این مباحث را نپذیرفتند.

وی با اشاره به شکایت شورای عالی امنیت ملی از 2 تن از نمایندگان مجلس اظهار داشت: شورا از من و یک نماینده دیگر شکایت کرد؛ من با یکی از مقامات شورای عالی امنیت ملی صحبت کردم که وی گفت این مباحث مطلقا کذب است؛ فقط به هیأت رئیسه مجلس تذکری داده‌ایم تا در پرونده شما درج شود البته موضوع را به اطلاع شورای نگهبان نیز رسانده‌ایم؛ من سخنان این فرد را باور کرده و تصور کردم با صداقت سخن می‌گوید اما یکی از مقامات مجلس برگه‌ای آورد که در آن آقای خسروی معاون شورای عالی امنیت ملی مستقیما به دادگستری شکایت کرده بود.

نبویان در بیان جزئیات بیشتری از شکایت شورای عالی امنیت ملی، گفت: نامه‌ای به دادگاه ویژه زده شده که طی آن من باید به آنجا رفته و پاسخگو باشم و این در حالی است که آنها می‌گفتند شکایت نکرده‌ایم، بهتر است دوستان صداقت داشته باشند.

وی با طرح این سؤال که چرا دولت به دنبال مقابله با هر صدای منتقدی است، تصریح کرد: من در دانشگاه علامه طباطبایی نیز سخنرانی داشتم که آن را نیز لغو کردند؛ در شهرستان‌های مختلف نیز سخنرانی من را لغو کردند، این اقدامات معنا دارد و ما متوجه آن می‌شویم.

نماینده مردم تهران در مجلس در پایان گفت‌وگوی خود با فارس گفت: آقای جین شارپ تئوریسین انقلاب‌های رنگی به دوستان خودش می‌گوید، خشونت را محکوم کنید اما با شدت تمام با خشونت عمل کنید که امروز آقایان متأسفانه اینگونه رفتار می‌کنند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها