امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۱۵:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 78190
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۹:۴۳
تعداد بازدید: 30
محمد جهانگیری در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، گفت: تفاهمنامه‌ای 4 جانبه میان وزارت بهداشت، سازمان میراث فرهنگی،‌سازمان نظام پزشکی و وزارت ...

محمد جهانگیری در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، گفت: تفاهمنامه‌ای 4 جانبه میان وزارت بهداشت، سازمان میراث فرهنگی،‌سازمان نظام پزشکی و وزارت امور خارجه در مورد موضوع گردشگری سلامت منعقد شده است.

وی ادامه داد: تشکیل شورای گردشگری سلامت که در ابتدای سال برای اجرا به دستگاه‌ها ابلاغ شد، در موضوع گردشگری سلامت به صورت کار بین بخشی پیش خواهد رفت.

تعریف بسته خدمتی گردشگری سلامت

معاون نظارت و برنامه‌ریزی سازمان نظام‌ پزشکی،‌گفت: سازمان نظام پزشکی در این مورد اقدامات زیادی انجام داده، واحد خدمات بین‌المللی سلامت را راه‌اندازی کرده و با مشارکت بیمارستان‌های خصوصی و مؤسسات درمانی برتر، بسته خدمات را تعریف کرده است.

جهانگیری گفت:‌ بسته‌های خدمت طراحی شده است. در مرحله ارزیابی خدمات در سازمان قرار دارد و سازمان به صورت تخصصی برای ارائه خدمات گردشگری سلامت وارد عمل شده است.

بررسی صلاحیت حرفه‌ای و انتظامی پزشکان

وی ادامه داد: با توجه به اینکه سازمان نظام پزشکی متولی صلاحیت حرفه‌ای جامعه پزشکی است، از نظر تأیید صلاحیت حرفه‌ای، بحث‌های انتظامی برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام داده‌ایم و در آینده نزدیک ساماندهی انجام خواهد گرفت و گردشگری سلامت اجرایی خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه مقدمات کار انجام شده و این بسته به‌زودی اجرایی خواهد شد،گفت: به همین منظور در نمایشگاه ایران هلث، مجموعه گردشگری سلامت را با مشارکت دستگاه‌های متولی برپا خواهیم کرد تا برای کار تخصصی آغاز خوبی باشد.

معاون نظارت و برنامه‌ریزی سازمان نظام‌ پزشکی در مورد تعرفه خدمات گردشگری سلامت، گفت:‌ قسمت‌هایی از این تعرفه با تعرفه‌های بخش خصوصی متفاوت و بخشی‌هایی با آن مشابه است.

اعلام بیمارستانهای مجاز خدمات گردشگری سلامت

جهانگیری ادامه داد: با همکاری سازمان میراث فرهنگی، جامعه هتلداران، آژانس‌های گردشگری و تورداران بسته خدمتی را کامل خواهیم کرد و در این میان وزارت بهداشت نیز نظارت خواهد داشت.

وی در پاسخ به اینکه بیمارستان‌هایی که خدمات گردشگری سلامت را ارائه خواهند داد، چه مشخصه‌هایی دارند، گفت: این بیمارستان‌ها که خدمات خاصی را باید ارائه دهند، در سامانه‌های متولی و در سامانه سازمان نظام پزشکی معرفی شده و تأییدیه‌های مورد نیازی را که باید کسب کنند، در این سامانه‌ها به نمایش خواهیم گذاشت.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها