امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۷:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 78191
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۹:۴۳
تعداد بازدید: 71
به گزارش گروه حماسه و مقاومت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در پی شهادت 3 عضو شبکه المنار لبنان در سوریه حزب الله توضیحاتی در مورد ...

به گزارش گروه حماسه و مقاومت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در پی شهادت 3 عضو شبکه المنار لبنان در سوریه حزب الله توضیحاتی در مورد نحوه شهادت این سه شهید ارائه کرد و پیگیر پرونده آنها شد.

در این توضیحات آمده شهیدان «حمزه الحاج حسن» خبرنگار و «حلیم علاو» و «محمد منتش ( ابو جعفر )» توسط نیروهای مخالف دولت سوریه مورد هدف قرار گرفته و به شهادت رسیدند. در ادامه این رسیدگی می آید وقتی ارتش سوریه شهر الصرخه را پاکسازی کرده و به تصرف خود درآورد از همه خبرنگاران خواست تا وارد شهر معلولا در آن نزدیکی شده و اگر می خواهند اخبار مورد نظر را تهیه کنند.

 
تصاویری از مکان ترور اعضای شبکه المنار در سوریه


 

خبرنگاران شبکه المنار که در سه خودرو سوار بودند وارد معلولا شده و در حال طی کردن مسیر مورد نظر بودند. چند نفر از تروریست های تکفیری که بعد از پاکسازی در هتل السفیر معلولا پنهان شده بودند با دیدن ماشین آنها هر سه را به رگبار می بندند و در کنار این سه شهید چهار نفر نیز از ارتش سوریه به شهادت رسیدند.

یکی از شاهدینی که در صحنه حضور داشته خبرنگار شبکه الاعالم حسین مرتضی است که این ماجرا را با جزئیات دیده است.

 

 

انتهای پیام/ب

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها