امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۰۶:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 78192
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۹:۴۳
تعداد بازدید: 56
عیسی جهانشاهی دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه سیستان و بلوچستان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، ...

عیسی جهانشاهی دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه سیستان و بلوچستان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پیرامون سفر اخیر روحانی به زاهدان گفت: سفر روحانی در حالی در استان سیستان و بلوچستان انجام شد که چند روز پیش از سفر وی به این استان شاهد اتفاقات بسیار ناگواری بالاخص امنیتی کردن فضای دانشگاه بودیم به طوری که دانشگاه با پادگان نظامی فرق خاصی نداشت.

جهانشاهی ادامه داد: از یک هفته قبل که زمزمه‌هایی مبنی بر حضور روحانی در استان و دانشگاه شنیده می‌شد شاهد عبور و مرور خودروهای نظامی بودیم و هر چه به زمان سفر ایشان نزدیک‌تر می‌شدیم شاهد امنیتی‌تر شدن فضای دانشگاه با کشیدن فنس و حضور تک تیراندازها و ورود سلاح‌های سبک و نیمه سنگین مثل دوشکا در دانشگاه بودیم.

وی تصریح کرد: فضا آنقدر امنیتی شده بود که نمازگزاران برای رفتن به مسجد و برپایی نماز با مشکل روبرو بودند به طوری که هنگام نماز مغرب و عشا و همزمان با حضور روحانی در دانشگاه متاسفانه، این اتفاق به عینیت پیوست و از ورود امام جماعت مسجد و نمازگزاران به مسجد جلوگیری شد و این اتفاق باعث شد که نمازگزاران نماز را بیرون از مسجد و روی سنگ‌فرش بجای آورند.

دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه سیستان و بلوچستان اظهار داشت: سوال اینجاست که با توجه به این که خود روحانی گفته بود فضای دانشگاه نباید فضای امنیتی شود و ما نیازی به امنیتی شدن فضای دانشگاه نداریم چرا دانشگاه سیستان و بلوچستان را پادگان نظامی کرده‌اند؟ مگر این دانشجوها تروریست هستند؟ این‌ها فرزندان این آب و خاک هستند، این‌ها احمدی روشن‌ها هستند و فردای نظام در دست این دانشجوهاست.

جهانشاهی در ادامه تاکید کرد: بعد از این موضوع زمانی که روحانی به دانشگاه آمد، قرار بود که با نمایندگان تشکل‌های سیاسی، فرهنگی و اجتماعی دیدار داشته باشد که در آخرین لحظات خبر دادند که شما اجازه ورود به سالن را ندارید، مگر این‌ تشکل‌ها اغتشاش‌گر بودند که اجازه ورود به سالن به آنها داده نشد؟

وی در خاتمه خطاب به روحانی اضافه کرد: آیا توقع بزرگی بود چند ساعتی از حضورتان در دانشگاه را به قشری که همیشه شما و تمام مسئولین، آنها را قشر فرهیخته و از نخبگان جامعه و سرمایه‌های نظام می‌خوانید اختصاص می‌دادید و به حرف دل این دانشجوها که فقط از سر دلسوزی و برای اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است، گوش می‌دادید.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها