امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۲۰:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 78196
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۹:۴۳
تعداد بازدید: 69
به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، آیت‌الله مکارم شیرازی امروز شنبه در دیدار محمدرضا باهنر، نایب رئیس مجلس ...

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، آیت‌الله مکارم شیرازی امروز شنبه در دیدار محمدرضا باهنر، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، به تبیین راه‌های برون‌رفت از مشکلات اقتصادی و فرهنگی پرداخت.

این مرجع تقلید ادامه داد: از تحریم‌ها، اشتباهات گذشته بعضی مسئولین که کشور را در چالش‌هایی فرو برد و نیز بروز مشکلاتی از ناحیه خود مردم که گاه در ایجاد تورم موثر بوده، به عنوان ریشه های مشکلات اقتصادی نام برد.

وی با اشاره به آموزه‌های قرآن کریم و روایات اهل‌بیت‌(ع) خاطرنشان کرد: مسئله توجه به علم و دانش بصورت گسترده چه علوم دینی و چه علوم غیر دینی از مسایل مهم اسلام است و در طول تاریخ در کنار مدارس دینی، بزرگانی چون خواجه نصیرالدین طوسی، بوعلی‌سینا و ... در رشته‌های علوم مختلف پرورش یافته‌اند و این‌ها در زمانی بود که در اروپا بحث تفتیش عقاید و کوبیدن علوم دیگر مطرح بوده است.

این مرجع تقلید ادامه داد: دین مبین اسلام و مخصوصا مذهب تشیع، طرفدار گسترش علم و دانش در همه زمینه‌هاست و از لحاظ فقهی نیز فراگیری علومی که جامعه به آنها نیاز دارد، واجب کفایی است، چرا که دشمنان اسلام و انقلاب با رشد علمی خود، در صدد سلطه بر جهان هستند و این مسئله وظیفه ما را سنگین‌تر می‌کند.

آیت‌الله مکارم شیرازی با بیان این ‌که بین دانشگاه و حوزه هیچ‌ فاصله‌ای نیست، خاطرنشان کرد: دشمنان اصرار دارند بین دانشگاه و حوزه تضاد ایجاد کنند، حال آن‌که حوزه و دانشگاه هر دو در یک مسیر حرکت می‌کنند و بین آنها فاصله و تضادی نیست .

این مرجع تقلید با اشاره به شرایط خطیر و پیچیده امروز کشور، تاکید کرد: دشمنان هر روز بهانه‌ای تازه‌ای می‌آورند و ما نباید از کید و مکر آنان غافل شویم، چرا که اگر در مسئله‌ای نیز با آنها به توافق برسیم، بهانه‌ دیگری می‌آوردند.

وی در بیان ریشه‌های مشکلات اقتصادی، به سه نکته اساسی تحریم‌های خارجی، اشتباهات گذشته بعضی مسئولین که کشور را در چالش‌هایی فرو برد و نیز بروز مشکلاتی از ناحیه خود مردم که گاه در ایجاد تورم موثر بوده، اشاره کردند و گفت: باید مردم و مسئولان با رعایت انصاف و توجه به تعالیم حیات‌بخش اسلام، به این نکات توجه کنند.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی با ابراز تاسف از اوضاع فرهنگی کشور، خاطرنشان کرد: امروزه دشمنان با استفاده از سایت ها و شبکه های ماهواره‌ای، به فساد دامن می زنند و حتی از طریق موبایل‌ها نیز دعوت به فساد می‌کنند؛ باید با این مسائل مقابله شود.

وی نامگذاری امسال به نام اقتصاد و فرهنگ بسیار به جا و هوشمندانه دانست و افزود: امیدواریم شعار امسال را به واقعیت برسانیم و به این سمت و سو حرکت کنیم که مشکلات اقتصادی و فرهنگی به مقدار قابل ملاحظه‌ای کاهش یابد.

این مرجع تقلید تاکید کرد: مسئولان نظام باید جلوی حالت انفعالی و یاس و ناامیدی را بگیرند و مردم را به آینده امیدوار سازند، چرا مشکلات قابل حل است و در طول عمر 35 ساله انقلاب نیز ما با مشکلات بسیار بزرگتری دست و پنجه نرم کرده‌ایم و آنها را حل کرده‌ایم.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی دعوت به وحدت، اعتدال و جلوگیری از تندروی را مورد تاکید قرار داده و یادآور شد: آنچه ما را در مقابل هجمه های دشمن حفظ می کند، تقید به اسلام است، زیرا آمریکا از همه چیز بیشتر، از ایمان جوانان ما می‌ترسند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها