امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۳:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 78198
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۹:۴۳
تعداد بازدید: 39
سیدمحمد هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در پاسخ به این سؤال که آیا بخشنامه تعرفه‌های جدید برق به ...

سیدمحمد هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در پاسخ به این سؤال که آیا بخشنامه تعرفه‌های جدید برق به شرکت توزیع برق ابلاغ شده یا خیر، افزود: تعرفه‌های جدید برق به شرکت توزیع برق تهران ابلاغ شده است و کارشناسان این شرکت در حال بررسی و اعمال تعرفه جدید برای صدور قبوض برق هستند.

وی تأکید کرد: مشترکانی که اقدام به صدور قبض برق کرده‌اند، مطمئن باشند که مابه‌التفاوت پرداخت شده نزد شرکت توزیع برق به امانت باقی می‌ماند و در قبض بعدی آنها کسر خواهد شد.

هاشمی گفت: با این مصوبه جدید تمام تعرفه‌ها به طور یک دست 24 درصد رشد پیدا کرد و براساس مصوبه جدید مشترکانی که بر روی پله مصرفی 5 قرار داشتند و محاسبه آنها با تعرفه جدید بر روی همین پله مصرفی 24 درصد رشد پیدا می‌کند.

مدیرعامل شرکت توزیع برق افزود: قبوض برق با تعرفه‌های جدید تا پایان هفته به دست مشترکان می‌رسد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، دیروز وزارت نیرو در اطلاعیه‌ای تمام قبض‌های صادرشده از تاریخ 20 اسفندماه سال 92 تا 15 فروردین ماه جاری را باطل اعلام کرد.

در این مصوبه جدید تمام طبقات مصرفی به طور یکنواخت 24 درصد افزایش پیدا می‌کند.

فلاحتیان معاون وزیر نیرو نیز دیروز گفته بود که به استناد مجوزی که از دولت برای افزایش قیمت برق گرفته بودیم، قیمت برق باید از متوسط 430 ریال به‌ازای هر کیلووات ساعت با اعمال 24 درصد افزایش به 533.2 ریال می‌رسید که برای تحقق این رقم، باید در تعرفه بخش‌هایی مانند کشاورزی و یا مناطق گرمسیر که از تخفیف برخوردار بودند، تعدیل بیشتری اعمال می‌شد.

فلاحتیان ادامه داد: تعرفه‌های ابلاغی که در اختیار شرکت‌های برق قرار گرفت، برای دستیابی به عدد متوسط فروش برق به‌ازای هر کیلووات ساعت 533.2 ریال طراحی شده بود و اجرای فرآیند افزایش قیمت‌ها به‌گونه‌ای بود که در بخشی از تعرفه‌ها مثل کشاورزی که قیمت فروش 120 ریال به‌ازای هر کیلووات ساعت محاسبه شده بود، برای اینکه متوسط قیمت به عدد 533.2 ریال در هر کیلووات ساعت به ‌دست آید، برخی تعرفه‌ها بیش از 24 درصد افزایش یافت تا به متوسط افزایش 24 درصد برسد.

وی افزود: برای رسیدن به متوسط 24 درصد افزایش، باید بین 34 تا 94 درصد افزایش قیمت برای بخش‌های مختلف و مصارف مختلف اعمال می‌کردیم که با نظر رییس‌جمهوری و به‌منظور رضایت‌مندی هموطنان، برای تمام مصارف و بخش‌های مصرف‌کننده برق به‌طور ثابت افزایش 24 درصدی لحاظ و تعرفه‌های جدید امروز برای اجرا به توانیر ابلاغ شد.

انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها