امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۰۶:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 7822
تاریخ انتشار: ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۰۴
تعداد بازدید: 97
علیرضا ایزدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان، با اشاره به هفته میراث فرهنگی و شعار جهانی موزه‌ها اظهار کرد: در این هفته آثاری از گنجینه ...

علیرضا ایزدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان، با اشاره به هفته میراث فرهنگی و شعار جهانی موزه‌ها اظهار کرد: در این هفته آثاری از گنجینه موزه هگمتانه در معرض دید عموم قرار می‌گیرد.

وی گفت: 27 اردیبهشت ماه آثار گنجینه مجموعه هگمتانه با قرار گرفتن در نمایشگاهی در محوطه تپه هگمتانه رونمایی می‌شوند که علاقه‌مندان می‌توانند از آنها بازدید کنند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری همدان اضافه کرد: این آثار با حضور در گنجینه موزه هگمتانه تاکنون در معرض دید مردم قرار نگرفته بود، در هفته میراث فرهنگی و موزه‌ها نسبت به نمایش این آثار اقدام شد.

وی به معرفی آثاری که در این روز رونمایی می‌شود، پرداخت و افزود: پیکره بزکوهی، دستبد طلا، دو جام نقره یکی با نقش ماهی و دیگری با نقش انسان بالدار و گلدان مربوط به دوره هخامنشی در این نمایشگاه ارائه می‌شود.

ایزدی با اشاره به دیگر آثار این نمایشگاه یادآور شد: دو گوشواره زرین و سه برگ زرین مربوط به دوره اشکانی نیز در نمایشگاه عرضه می‌شود تا مورد بازدید علاقه‌مندان قرار گیرد.

وی در پایان هدف از برپایی این نمایشگاه را معرفی آثار تاریخی همدان عنوان کرد و افزود: با توجه به اینکه بسیاری از آثار مکشوفه تاکنون در معرض دید افراد قرار نگرفته بود، این آثار مورد رونمایی قرار می‌گیرند.
انتهای پیام/89003/ی20
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها