امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۰۷:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 78221
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۱:۵۹
تعداد بازدید: 123
فتح‌الله حسینی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در کرمانشاه اظهار داشت: یک ریال از دارایی‌های بلوکه شده ایران که قرار شد در قالب چند قسط به ایران ...

فتح‌الله حسینی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در کرمانشاه اظهار داشت: یک ریال از دارایی‌های بلوکه شده ایران که قرار شد در قالب چند قسط به ایران بازگردانده شود، تاکنون به‌دست ایران نرسیده است.

به گفته عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، غرب در راستای مذاکرات هسته‌ای اعلام کرده که پنج قسط از این دارایی‌ها را به حساب ایران واریز کرده که هیچ سندی مبنی بر دریافت این پول توسط ایران وجود ندارد.

حسینی با بیان اینکه چهارشنبه گذشته این موضوع در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی مورد بررسی قرار گرفت، افزود: رئیس بانک مرکزی اعلام کرده مبلغی از این پول به حساب ایران آمده است.

وی با بیان اینکه صحت گفته رئیس بانک مرکزی را با جدیت پی‌گیری می‌کنیم، بیان داشت: به‌صورت ویژه به این موضوع نظارت می‌کنیم.

نماینده مردم قصرشیرین، سرپل‌ذهاب و گیلان‌غرب در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه دغدغه ملت ایران برای ما بسیار مهم است، یادآور شد: ما به این مذاکرات خوش‌بین نیستیم.

این مسئول به رفتار متزلزل غرب در مذاکرات هسته‌ای اشاره کرد و ابراز داشت: باید دولت اسناد دریافت این پول را ارائه کند تا مردم از دریافت حق خود اطمینان حاصل کنند.

حسینی با بیان اینکه این پول به خزانه دولت می‌رود، خاطرنشان کرد: مجلس شورای اسلامی بر چگونگی هزینه کردن آن نظارت می‌کند، چراکه این پول متعلق به ملت ایران است که ظالمانه توقیف شده است.

*محاسبه دولت روحانی از نرمش غرب اشتباه بود

وی اذعان داشت: دولت روحانی گمان می‌کرد غرب در مقابلش نرمش نشان می‌دهد، اما با ورود به میدان دیپلماسی با یک ماموریت سخت و چالش جدی مواجه شد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه دولت نتوانسته از سدها عبور کند، گفت: مجلس بنا دارد به دولت کمک کند و بنا بر فرمایش مقام معظم رهبری، دولت و مجلس باید برای خدمت به مردم گام بردارند.

حسینی با تاکید بر اینکه مجلس به‌دنبال رویارویی با دولت نیست، متذکر شد: نباید عده‌ای به‌دلیل دفاع نمایندگان از حقوق ملت ایران اقدام به شانتاژ کنند.
انتهای پیام/2700/ش40
برچسب ها:
آخرین اخبار