امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۵:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 78242
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 22
به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مجید انصاری صبح امروز در کانون حجاب در جمع خبرنگاران در پاسخ به سؤالی ...

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مجید انصاری صبح امروز در کانون حجاب در جمع خبرنگاران در پاسخ به سؤالی درباره تشکیل کمیته مشترک بین معاونت پارلمانی ریاست جمهوری و کمیسیون اصل 90 اظهار داشت: جلسه‌ای با اعضای کمیسیون اصل 90 برای بررسی مسائل مختلف دولت و مجلس و احیانا شکایاتی که به کمیسیون اصل 90 می‌رسد، داشتیم که نتیجه این جلسه خوب و طولانی تشکیل کارگروهی بین معاونت امور مجلس ریاست جمهوری و کمیسیون اصل 90 است تا بتواند راهکارهای بیشتر و بهتر را جستجو کند.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور در پاسخ به این سؤال که آیا این کمیته تشکیل شده است، گفت: بنده همکارانم را از حوزه معاونت پارلمانی معرفی کردم و قرار شد از کمیسیون اصل 90 هم چند نفر مسئولیت این کار را داشته باشند و با جلساتی که خواهند داشت سعی کنند مسائل را پیش ببرند.

وی در پاسخ به سؤال دیگری درباره موضوع تحقیق و تفحص که در مجلس مطرح شده و آیا این امر معمول است، یادآور شد: هنوز که به تصویب نرسیده است؛ درخواست‌های تحقیق و تفحص زیادی در مجلس وجود دارد اما سعی داریم با ساز و کارها و تدابیری که در همین جلسه با کمیسیون اصل 90، فراکسیون‌های مجلس و هیأت رئیسه داریم، این موارد کاهش یابد.

انصاری بر همین اساس به اقداماتی که در این زمینه پیش بینی شده است، اشاره و تصریح کرد: هر هفته یک وزیر در جلسه فراکسیون رهروان حضور پیدا می‌کند و قرار شد حضور معاونین پارلمانی دستگاه‌ها فعال‌تر باشد.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور تصریح کرد: امید دارم با تعامل بیشتری که با مجلس، هیأت رئیسه و سایر نهادهای درون پارلمان شکل می‌گیرد، میزان سؤالات، تذکرات و این نوع مسائل به حداقل برسد.

وی در ادامه در پاسخ به سؤالی درباره استیضاح وزیر آموزش و پرورش نیز اظهار داشت: استیضاح به معنی توضیح دادن است؛ دولت از پاسخ دادن به سؤالات مشکلی ندارد اما برای اینکه هم فضای تعامل بهتر شود و هم وقت دولت و مجلس کمتر گرفته شود تلاش می‌کنیم با همکاری وزارتخانه، معاونت امور مجلس جلساتی را با تقاضاکنندگان و سؤال‌کنندگان برگزار کنیم.

انصاری در عین حال به برگزاری چنین جلساتی در گذشته اشاره و اضافه کرد: این جلسات متعارف و مفید بوده که قبل از سؤال قانع شده‌اند، در این خصوص هم تلاش خود را می‌کنیم اما اگر نهایتا به صحن مجلس بیاید دولت جواب خواهد داد.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور در پاسخ به این سؤال که در حال حاضر فضای مجلس به چه شکلی است یادآور شد: ما تلاش می‌کنیم تا با رایزنی بین تقاضاکنندگان استیضاح تفاهم‌ ایجاد شود و اگر نشد دولت مشکل خاصی با سؤال و استیضاح ندارد مشروط بر اینکه در فضای واقعی و دوستانه انجام شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها