امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۳:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 78253
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 49
به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدرضا باهنر دبیرکل و اعضای شورای مرکزی جامعه اسلامی مهندسین ظهر امروز ...

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدرضا باهنر دبیرکل و اعضای شورای مرکزی جامعه اسلامی مهندسین ظهر امروز (شنبه) با حجت‌الاسلام سیدمحمد سعیدی امام جمعه قم دیدار کردند.

باهنر در این دیدار با بیان اینکه از برخی جریانات که طرح زودهنگام انتخابات مجلس را مطرح می‌کنند گلایه داریم اظهار داشت: طرح مباحث سیاسی زود است چراکه کشور آنقدر در گردنه‌های تند مشکلات قرار دارد که باید این مشکلات را حل کنیم.

وی افزود: برخی از گره‌های کوری در کشور وجود دارد که ناخواسته به وجود آمده و یا به دلیل کم‌خردی برخی از مسئولان ایجاد شده است که باید باز شود.

حجت‌الاسلام سعیدی امام جمعه قم نیز در این دیدار با بیان اینکه نگاه به روحانیت به خصوص به مرجعیت نگاهی فقهی و دینی است اظهار کرد: ما مرجع شیعی را حجت خدا می‌دانیم و اگر کسی این مقوله را خوب بفهمد هم در مرحله ایمان و عمل دچار مشکل نمی‌شود.

وی با بیان اینکه در عمل هماهنگی‌های لازم براساس ایمان شکل می‌گیرد افزود: عده‌ای در باور دچار مشکل شده‌اند و می‌گویند چه کسی گفته که مراجع حجت هستند و باید به آنها پناه ببریم و برخی‌ها نیز به آن باور رسیده‌اند اما در عمل اینگونه نیستند.

امام جمعه قم با تاکید بر اینکه ارتباط با مرجعیت و روحانیت «کمّی» نیست گفت: آن شخص و یا نظریه‌ای که اینگونه حرف می‌زند که مراجع چقدر مقلد دارند، در عمل و باور دچار اشتباه شده‌اند.

حجت‌الاسلام سعیدی در ادامه تاکید کرد: ارتباطتان را با مراجع ادامه بدهید و مراجع نیز به ارتباط با جامعه و فرهیختگان جامعه نیازمندند؛‌ درواقع مراجع مجموعه خیرخواه و دوراندیش نظام هستند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار