امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۱۶:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 78285
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 49
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، برخی اخبار ویژه روزنامه‌های امروز صبح کشور را می‌توانید  در زیر بخوانید: *کیهان توصیه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، برخی اخبار ویژه روزنامه‌های امروز صبح کشور را می‌توانید  در زیر بخوانید:

*کیهان

توصیه ارگان سیا به ضد انقلاب با اصلاح‌طلبان هماهنگ شوید!

ارگان رسمی سازمان سیا از تصویری فلاکت‌آمیز از گروه‌های ضد انقلاب اسلامی تصویر کرد و از آنها خواست با اصلاح‌طلبان همکاری کنند.وبسایت رادیو فردا در تحلیلی درباره اپوزیسیون جمهوری اسلامی نوشت: وجه مشترک گروه‌های ملی‌گرای لیبرال و گروه‌های چپگرا در سال‌های 1978-79 (انقلاب)، برداشت کلیشه‌ای از افکار متفکران اروپایی و تعمیم دادن آنها به مورد خاص ایران بوده است. به عنوان مثال باور آسمانی به اینکه «دین در مصاف  مدرنیته رو به تحلیل است» جاذبه و انسجام این تفکرات و کپی‌برداری کلیشه‌ای از این نظرات، این گروه‌ها را عاجز از شناخت ماهیت جریانات اجتماعی و تحولات سیاسی‌ای که خود را بهتر از هر کسی هم برای رهبری آن مناسب می‌دانستند نموده و از واقعیات اجتماعی سیاسی جامعه ایران دور کرده است.

روزبه پارسی همکار موسسه مطالعات امنیتی اتحادیه اروپا در این تحلیل می‌افزاید: پیش از انقلاب هم اینها بعد مذهبی جنبش را موضوعی فاقد اهمیت سیاسی در فردای براندازی رژیم پیشین می‌پنداشتند. ولی در واقع اسلامگرایان (که به نظر این رقیبان فقط یک پرانتز تاریخ بودند) با استفاده از امکاناتی چون مساجد و تکایا و با زبانی مذهبی و عامه‌فهم توانستند اقشار و طبقات حاشیه‌نشین و فقیر را با طنین شعائر دینی به سرعت سازماندهی کنند. نویسنده با تأکید بر اینکه اپوزیسیون جمهوری اسلامی از شکست‌های خویش درس نیاموخته‌اند، تأکید می‌کند: چپگراها و لیبرال‌ها، انقلاب 1979 ایران را باختند. آنها پس از آن شکست بیشتر از همیشه در کویر سردرگمی‌های سیاسی رها شدند. به عنوان مثال حزب توده طرفدار مسکو که خود یکی از احزاب بزرگ چپ ایران در دوران شاه بود و به دست رژیم اسلامی کاملا قلع و قمع شد، هیچ درسی نه از این و نه از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی نگرفته است سازمان مجاهدین خلق ]منافقین[ نیز به طور وحشتناکی قلع و قمع شد و به عراق صدام حسین‌ پناه برد. این گروه هم از واقعیات ایران آنچنان بریده و در گرداب کیش شخصیت زوج رجوی چنان فرو رفته که بیشتر به نمادی از سکتاریسم کهنه و بسته‌بندی شده تبدیل شده است.

رادیو فردا با تأکید بر اینکه « اپوزیسیون دچار صدمات روانی و فکری عمیق شده» به توهمات آنان اشاره می‌کند و می‌نویسد: آنها همچنان امیدوارند که یک سال دیگر رژیم سقوط می‌کند، رویایی که البته فقط با معجزه امکانپذیر بوده و چون روی نداده، بنابراین تاریخ هم ایست کرده

و تنها چیزی که اتفاق می‌افتد،  بدبختی و فلاکت است. ارگان سیا در ادامه از «دون کیشوت بازی» محافل ضد انقلاب خبر داده و نوشت: منطق اپوزیسیون همچنان یک بعدی و گروه‌گرا به زندگی خود ادامه می‌دهد. در این رمانتیک و تفکر دون‌کیشوتی کار سیاسی به شعار سر دادن تقلیل داده می‌شود. این رفتار بیانگر خودشیفتگی است و شاید حتی بیشتر از این. داستان‌سرایی از یک ایران دموکراتیک و براندازی «رژیم» فقط پوششی برای پنهان کردن واقعیت کارنامه‌ای است که هیچ تاثیری بر روند سیاسی اجتماعی در ایران نداشته است. در کشورهای محل اقامت هم حاصلش جز حاشیه‌نشینی و عدم کسب اعتبار سیاسی نبوده است.

رادیو فردا آنگاه خطاب به اپوزیسیون می‌نویسد: اگر قرار بر این باشد که کسانی بر اوضاع سیاسی جامعه‌ای مانند ایران تاثیری بگذارند حداقل این را باید بدانند که ابتدا باید ارتباطی با تهران برقرار شود و گفت‌وگوهایی جدی که تمایل طرفین را به داد و ستدی در این زمینه بکشاند صورت پذیرد تا اساسا خواسته‌ای قابل طرح باشد. ارگان سیا آنگاه خواستار همکاری اپوزیسیون با اصلاح‌طلبان در داخل و خارج ایران شد و نوشت:  واقعیت این است که اصلاحات و تغییر در ایران فقط در گرو همکاری و گفت‌وگوی سردمداران آن با سایر کشورهاست و نه ایزوله کردن و تشویقشان به ادامه تکروی. اگر این واقعیت را بپذیریم و خواهان ادامه تغییرات سازنده‌ای باشیم یا بخواهیم از جریان‌های اصلاح‌طلب پشتیبانی کنیم، باید نسبت به دشواری‌ها و پیچیدگی‌های چنین راهی که چندان هم هموار نیست آگاهی نشان دهیم. کسانی که همچنان به چیزی کمتر از براندازی نظام رضایت نمی‌دهند درسی از روند سیاسی سی و چند ساله نگرفته و جا دارد عملکرد خود را بازنگری کنند تا شاید حداقل اشتباهات توهمات خودشان را دریابند.
رادیو فردا معتقد است: این فعالان اپوزیسیون پی در پی در برآمدهای تحولات اجتماعی ایران غافلگیر می‌شوند و در همان سر درگمی‌ها به تکرار همان شعارها و اشتباهاتی که بارها مرتکب شده‌اند ادامه می‌دهند. اما شاید دیگر هم نباید به این امامزاده‌های بی‌معجزه دخیل بست. امید را باید به کسانی که در دوران ایران و در کشمکش‌های سیاسی داخلی آبدیده شده‌اند داشت. رابطه اینها با سیستم جمهوری اسلامی چند وجهی و پیچیده است. در پی درگیری‌های پس از انتخابات سال 1388 عده‌ای از اینها مجبور به ترک ایران شده‌اند.

آمریکا هرگز همه تحریم‌ها را لغو نخواهد کرد

ارگان رسمی سیا تصریح کرد آمریکا حتی در صورت انجام همه تعهدات از سوی ایران، همه تحریم‌ها را لغو نخواهد کرد.رادیو فردا در تحلیلی گفت آمریکا حتی در صورت انجام همه تعهدات ایران، همه تحریم‌های یکجانبه اروپا و کاخ سفید را علیه جمهوری اسلامی لغو نمی‌کند بلکه مقداری از آنها لغو خواهد شد.رادیو فردا افزود: «نکته‌ای که هنوز مبهم باقی مانده این است که در صورت عمل کردن ایران به تعهداتش چقدر از تحریم‌ها علیه این کشور برداشته خواهد شد. ایران وقتی قرارداد موقت را امضا کرد، در حدود 200 کیلوگرم اورانیوم با غلظت 20 درصد در اختیار داشت اما حالا با کاهش یک سوم  مواجه است. ایران تا پایان مدت شش ماه باید کل این ذخیره را به اورانیوم رقیق یا اکسید تبدیل کند.»

ارتباط نزدیک با انجمن صنفی روزنامه‌نگاران!

بازگشایی انجمن صنفی روزنامه‌نگاران ایران در آینده نزدیک کاملا منتفی شده است.به گزارش دانا، به دلیل برخی موانع غیرقابل حل از جمله مخالفت قطعی برخی مراجع ذی‌ربط از جمله قوه قضاییه، بازگشایی انجمن صنفی روزنامه‌نگاران منتفی شده است.یک منبع آگاه با تایید خبر منتفی شدن بازگشایی انجمن صنفی روزنامه‌نگاران به پیام نو گفت: ظاهرا برخی مصاحبه‌ها، سخنرانی‌ها و همچنین اقدام اخیر اتحادیه اروپا در گنجاندن نام انجمن صنفی در بیانیه اخیرش علیه ایران در منتفی شدن بازگشایی انجمن صنفی موثر بوده است.انجمن صنفی روزنامه‌نگاران در مهرماه سال 1376 تاسیس شد و در 4 تیرماه 1387 به خاطر برخی تخلفات منحل شد.

برخی اعضای هیئت مدیره انجمن صنفی منحله هم‌اکنون از کشور متواری‌اند و با محافل امنیتی و رسانه‌ای دولت‌های غربی همکاری می‌کنند. بنابراین در صورتی که اتحادیه اروپا خواستار بازگشایی همان انجمن صنفی باشد، می‌تواند این انجمن را در یکی از اتاق‌های سرویس جاسوسی MI6 انگلیس راه‌اندازی کند تا مانند گذشته مجبور نباشد از راه دور با برخی اعضای هیئت مدیره انجمن ارتباط داشته باشد!

عدم توازن در تعامل هسته‌ای هر روز بیشتر می‌شود

اقدامات کم‌سابقه و اعتمادساز ایران با واکنش کاملا معکوس مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی مواجه شده است.یوکیا آمانو در مصاحبه با خبرگزاری شینهوا گفت ماهیت واقعی سیاست هسته‌ای ایران تغییری نکرده و آژانس نمی‌تواند صلح‌آمیز  بودن  برنامه هسته‌ای ایران را تأیید کند.وی درباره ابعاد احتمالی نظامی برنامه هسته‌ای ایران هم گفت: این روند باید سرعت بگیرد.مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در اظهاراتی دو پهلو تغییرات به وجود آمده در تعاملات ایران و گروه 5+1 بعد از روی کار آمدن حسن روحانی را مثبت خوانده و در عین حال گفت: ماهیت واقعی سیاست هسته‌ای ایران تغییری نکرده است.

وی همچنین گفت: ایران بند 3/1 را که کشورهای عضو را موظف می‌کند تا قبل از ایجاد تاسیسات جدید هسته‌ای، آژانس را مطلع سازند را اجرا نکرده است و همچنین به پروتکل الحاقی تن نداده است به همین دلیل آژانس نمی‌تواند به این نتیجه برسد که تمامی مواد هسته‌ای و تاسیسات هسته‌ای موجود در ایران برای اهداف صلح‌آمیز می‌باشند.اظهارات آمانو همسو با اظهارات سیاسی و مغرضانه محافل غربی به ویژه آمریکایی است -که با وجود انجام اقدامات اعتمادساز ایران در طول 11 سال گذشته که بعضا در تاریخ آژانس بی‌نظیر است- مدعی شده‌اند مسیر اعتمادسازی ایران حداقل 20 سال طول می‌کشد.ایران طبق توافق ژنو غنی‌سازی 20 درصدی اورانیوم در فردو را متوقف کرده و رقیق‌سازی یا اکسید کردن تمام ذخایر موجود اورانیوم 20 درصد را نیز به نیمه راه رسانده است. در عین حال هم‌اکنون روند تکمیل راکتور آب‌سنگین اراک متوقف شده و این در حالی است که اقدامات اعتمادساز مشابهی نیز پس از توافق با آژانس در زمینه معادن ساغند و... صورت گرفته و حتی دولت، پیش از این 2 توافق نیز برخی تعلیق‌ها را در زمینه نصب سانتریفیوژهای پیشرفته آغاز  کرده بود. اما با وجود همه این اقدامات، آمانو می‌گوید آژانس‌ قادر نیست ماهیت صلح‌آمیز برنامه هسته‌ای ایران را تأیید کند.

تیم‌های گوناگون مذاکره‌کننده ایرانی در طول 11 سال گذشته به شیوه‌های مختلف نظیر تعلیق (توافقات سعدآباد و پاریس و بروکسل) و مدالیته 6بندی تلاش کرده‌اند ابهامات -  بخوانید و بهانه‌تراشی و ایرادگیری‌های  بنی‌اسرائیلی - غرب و آژانس را برطرف کنند اما با این وجود مسیر اعتمادسازی هرگز به نتیجه‌ای روشن و قابل اتکا برای کشورمان منتهی نشده است.رضا نجفی نماینده کشورمان در آژانس درباره اظهارات اخیر آمانو گفت: مایه تعجب است که در فضای همکاری فعلی با آژانس چنین موضوعاتی مطرح می‌شود. با اجرای اقدامات طبق توافق ژنو و همچنین اقدامات عملی توافق شده طبق بیانیه مشترک در مورد چارچوبی برای همکاری، ایران اقدامات داوطلبانه‌ای را به اجرا درآورده که براساس آن تمام ابعاد برنامه هسته‌ای کاملا شفاف بوده است. طبق گزارش‌های آژانس همه فعالیت‌ها صلح‌آمیز بوده و آژانس  هیچ انحرافی را تاکنون ثبت نکرده است.

وی ادامه داد: مواضع ایران در خصوص اجرای کد اصلاح شده 3/1 و همچنین پروتکل الحاقی که آقای آمانو به آنها اشاره کرده نیز کاملا روشن است. ایران قبلا هر دو را امضا و به صورت داوطلبانه اجرا می‌کرد ولی با ارجاع غیرقانونی و غیرحقوقی موضوع ایران به شورای امنیت و وضع تحریمهای ناعادلانه اجرای آن‌ها را متوقف کرد.همزمان با تأیید آژانس مبنی بر رقیق شدن سه چهارم ذخایر اورانیوم 20 درصد ایران، رویتر در گزارشی نوشت برخلاف برخی گزارش‌ها مبنی بر 2 برابر شدن صادرات نفت ایران، آمارها از کاهش صادرات حکایت می‌کند و برای اولین‌بار در 5 ماه اخیر صادرات نفت ایران به زیر یک میلیون بشکه رسیده است.

خبر دیگر اینکه با وجود کارشکنی‌ آمریکا و عدم صدور روادید برای حمید ابوطالبی نماینده جدید ایران در مقر سازمان ملل در نیویورک، هیئت‌ مذاکره‌کننده ایرانی پذیرفته که نشست‌ کارشناسی درباره عناصر گام نهایی برنامه اقدام مشترک هسته‌ای با 5+1 را 15 تا 19 اردیبهشت در نیویورک برگزار کند.

وزارت کار: کارت هدیه 500 هزار تومانی هیچ ارتباطی به وزیر ندارد

معاون روابط عمومی وزارت تعاون و کار به خبر توزیع کارت هدیه 500هزار تومانی بین 20 روزنامه‌نگار اصلاح‌طلب واکنش نشان داد.محمدرضا قرائتی در توضیح ارسالی نوشت؛ «متنی خبری تحت عنوان «کارت هدیه به روزنامه‌نگاران» در اخبار ویژه مورخ 1393/1/26 آن روزنامه محترم منتشر شده است که به اطلاع می‌رساند این خبر براساس یک برداشت نادرست و اقدامی که هیچ ارتباطی به وزیر محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی و محیط این وزارتخانه نداشته توسط جریانی در خارج از کشور که منتظرند از هر خبر راست و دروغ بهانه‌ای برای کوبیدن مسئولان نظام مقدس جمهوری اسلامی استفاده کنند مورد بازنمایی دلخواه قرار گرفته که متاسفانه نحوه بازنمایی آن نشان از اهداف خاص دارد. از همین رو به اطلاع می‌رساند که دکتر ربیعی به چنین روش‌هایی اعتقاد ندارد و مهم اینکه روابط عمومی وزارتخانه‌ به عنوان متولی ارتباط با رسانه‌ها هیچ اطلاعی از آن نداشته و درحال پیگیری کردن منشاء خبر می‌باشد.

با توجه به اینکه وزیر محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی همواره برای نقد سازنده احترام قائل بوده و از نقد مطبوعات استقبال می‌کند اما انتظار این است که رسانه‌های محترم گروهی قبل از درج هر خبر از صحت و سقم آن اطمینان حاصل کنند».یادآور می‌شود خبر مذکور از سوی عیسی سحرخیز (مدیرکل مطبوعات داخلی در دولت اصلاحات) و نیز سایت‌های اصلاح‌طلب روز نو و خودنویس منتشر شده بود.در عین حال عبارت‌هایی مانند «اقدامی که هیچ ارتباطی به وزیر محترم کار ندارد» و «بازنمایی»، تلویحا خبر مذکور را تأیید می‌کند،  اگرچه حکایت از آن دارد که ماجرا ربطی به وزیر کار نداشته و بدون اطلاع ایشان صورت پذیرفته است.

*جام جم

تکذیب خبر وقوع قتل های سریالی در مریوان

رئیس پلیس آگاهی استان کردستان اخبار منتشر شده از سوی سایت‌های مخالف نظام مبنی بر وقوع قتل‌های سریالی در این استان را تکذیب کرد.

ضراب تکذیب کرد

رضا ضراب، تاجر ایرانی و تبعه ترکیه که چندی پیش به اتهام فساد مالی و ارتشا در ترکیه دستگیر و سپس آزاد شد و حرف و حدیث‌هایی درباره ارتباطش با بابک زنجانی به گوش می‌رسید، با اشاره به اتهامش درباره انتقال درآمدهای نفتی ایران از ترکیه به ایران گفت اتهامات وارد شده به او صحت ندارد.

واریز درآمد فروش خوراک پتروشیمی به حساب هدفمندی

دیوان محاسبات با انتشار گزارشی در 11 بند به برخی اقدامات اقتصادی در دولت قبل اشاره و اعلام کرد در سال‌های 88، 89 و 90 صادرات نفت خام هرگز به سقف صادرات پیش‌بینی شده در بودجه مصوب نرسیده، لیکن کسری بودجه بخش واگذاری دارایی‌های سرمایه‌ای همواره از محل افزایش قیمت فروش نفت خام نسبت به قیمت مصوب بودجه‌ای جبران شده است.در این گزارش همچنین آمده است خزانه‌داری کل کشور، 85.5 درصد از مبالغ واریز نقدی بابت خوراک تحویلی به مجتمع‌های پتروشیمی را به حساب هدفمندسازی یارانه‌ها واریز کرده است.

روایت نیویورک‌تایمز از کانال مذاکرات محرمانه

روزنامه آمریکایی نیویورک‌تایمز با انتشار گزارشی در مورد فعالیت‌های هیلاری کلینتون در دوره‌ای که عهده‌دار وزارت خارجه آمریکا بود، به نقل از تام دونیلون مشاور امنیت ملی سابق آمریکا نوشت: کلینتون به دنیس راس مشاور ویژه‌اش دستور داد که کانال محرمانه‌ای برای گفت‌وگو با ایرانی‌ها در عمان ایجاد کند.به گزارش انتخاب وبه نقل از این روزنامه، آنچه کمتر مورد توجه قرار گرفت، دیدار کلینتون با سلطان قابوس و پیشنهاد او به وزیر خارجه آمریکا برای کمک به دیدار با ایرانی‌ها بود. پس از چند دیدار آشنایی با هیاتی از تهران، کلینتون دو نفر از معاونان ارشد خود یعنی جک سالیوان و ویلیام برنز را به منظور گفت‌وگوهای بیشتر به عمان اعزام کرد. این اقدام راه را برای مذاکرات هسته‌ای که اکنون در جریان است، باز کرد.

*ایران

رضا ضراب: من دوست بابک زنجانی نیستم

خبر اول این که  «رضا ضراب» متهم اصلی پرونده فساد مالی ترکیه که خبرهای زیادی در مورد ارتباط او با «بابک زنجانی» منتشر شده بود، برای نخستین بار مسائلی را در مورد علت بازداشت و اتهامات وارد شده بر خود در مصاحبه با روزنامه «صباح» ترکیه مطرح کرده است.

آنگونه که سایت تدبیر به نقل از این روزنامه ترکیه‌ای نوشته، ضراب اتهاماتش را نپذیرفته  و با ارائه این توضیح که مأموران ساعت 5:30 صبح به خانه‌اش ریخته‌اند در حالی که 20 فیلمبردار در حال فیلمبرداری از این صحنه بودند. بازداشت خود را کودتایی سازماندهی‌شده خوانده است.

کانال مذاکرات ایران و امریکا چگونه ایجاد شد؟

خبر دیگر این که نیویورک تایمز با انتشار گزارشی در مورد فعالیت‌های هیلاری کلینتون در دوره‌ای که عهده‌دار وزارت خارجه امریکا بود، نوشته که در همین زمان کانال ارتباط واشنگتن- تهران ایجاد شده است. به گزارش سایت انتخاب اوباما در سال 2009 طی نامه‌ای به مقامات ایران خواستار مذاکرات مستقیم شده بود. کلینتون به دنیس راس مشاور ویژه‌اش دستور داد که کانال محرمانه‌ای برای گفت‌وگو با ایرانی‌ها در عمان ایجاد کند. در ژانویه سال 2011، کلینتون به عمان سفر کرد و در دیدار با سلطان قابوس خواستار کمک وی برای دیدار با ایرانی‌ها شد. پس از چندین دیدار آشنایی با هیأتی از تهران، کلینتون دو تن از معاونان ارشد خود یعنی جک سالیون و ویلیام برنز را به منظور گفت‌وگوهای بیشتر به عمان اعزام کرد. این روزنامه مدعی شده است که این اقدام راه را برای مذاکرات هسته‌ای که امروز در وین در جریان است باز کرد.

اما و اگرهای آزادی شهرام جزایری

شنیدیم که آزادی «شهرام جزایری» پس از گذراندن 13 سال حبس با اما  و اگرهایی  مواجه شده است. سخنان چند روز پیش محمود علیزاده طباطبایی (وکیل جزایری) مبنی بر این‌که با احتساب یک سال عفو، محکومیت موکل‌اش تمام شده است اما مسئولان زندان اقدام به آزادی او نمی‌کنند، با پاسخ غلامحسین اسماعیلی (رئیس سازمان زندان‌ها) روبرو شد. به گفته وی، آزادی شهرام جزایری تابع علاقه و خواست افراد نیست.برای آزاد شدن یا باید محکومیت فرد تمام شود یا این‌که مورد عفو مقام معظم رهبری قرار گیرد در حالی که شهرام جزایری نه مدت محکومیتش تمام شده و نه مورد عفو قرار گرفته است.

انتقاد عارف از بد اخلاقی سیاسی علیه دولت

با خبر شدیم که طرح سؤال نمایندگان از برخی وزرا و مسئولان دولتی به دلیل دید و بازدید نوروزی با سید محمد خاتمی (رئیس جمهوری پیشین) با انتقاد یک عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام روبه‌رو شد. محمدرضا عارف با ابراز تأسف از برخی برخوردهای صورت گرفته در برابر دیدارهای نوروزی تعدادی از مسئولان با سیدمحمد خاتمی، آن را مصداق بداخلاقی سیاسی دانست و گفت: این مسأله ناشی از آن است که ما مسائل شخصی را به مسائل حقوقی ربط می‌دهیم، در حالی که این دو موضوع کاملاً جدا از هم هستند و ما نمی‌توانیم به یک فرد حقوقی بگوییم که اگر می‌خواهد در دستگاهی کار کند نباید با فرد خاصی رابطه شخصی داشته باشد. 

مجمع روحانیون به استقبال انتخابات خبرگان می‌رود

دست آخر این که  سایت خبری مشرق در خبری نوشته که در جلسات اخیر مجمع روحانیون مبارز، گزارشی از فعالیت‌های انجام شده پیرامون انتخابات مجلس خبرگان ارائه شده است. در رأی‌گیری به عمل آمده مقرر شد سید هادی خامنه‌ای مسئولیت اجرایی و موسوی بجنوردی وظیفه شناسایی و ارزیابی سطح سواد فقهی و حوزوی کاندیداهای خبرگان را عهده‌دار شود.

*جمهوری اسلامی

* در پی انتشار شایعاتی درباره درگیری در بند 350 زندان اوین، دکتر علی مطهری در پاسخ به سؤالی در این باب متنی کوتاه نوشته است. به گزارش قانون، متن زیر یادداشت و توصیه‌های علی مطهری به مسئولان قضایی و اطلاعاتی کشور است: "این خبر را من هم شنیده‌ام. امیدوارم حقیقت نداشته باشد. رئیس سازمان زندانها باید توضیح بدهد.لااقل خانواده‌های این زندانیان سیاسی باید در جریان قضیه قرار بگیرند و اگر برخی از آنها به بیمارستان منتقل شده‌اند اجازه ملاقات به خانواده‌هایشان داده شود. معلوم نیست چرا شدت عمل نشان داده شده و عده‌ای مصدوم و عده‌ای به زندان انفرادی منتقل شده‌اند. شاید برخی نهادهای اطلاعاتی موازی وزارت اطلاعات برای ایجاد مشکل برای دولت جدید دست به این اقدام زده‌اند. به هرحال در اینجا قوه قضائیه، وزیر دادگستری و وزیر اطلاعات مسئولیت دارند و باید پاسخگو باشند و رئیس‌جمهور هم باید از حقوق شهروندان دفاع کند. ما این مسئله را در مجلس پیگیری و از وزیر دادگستری سؤال خواهیم کرد. کسانی که این اتفاق را تکذیب می‌کنند اجازه دهند خانواده‌های این زندانیان با آنها ملاقات کنند تا حقیقت روشن شود.

* شورای روابط اسلامی - آمریکایی در مراسم اخیر خود تحت عنوان "ایمان به آزادی" با تاکید بر مشکلات پیش روی مسلمانان بر نقش فعالیت اقلیت اسلامی در زمینه مبارزه با تبعیض علیه مسلمانان و اسلام هراسی تاکید کرد. براساس گزارش شفقنا، "مهدی حسین" از روزنامه نگاران انگلیسی گفت: مسلمانان آمریکایی در سایه پیشرفت‌های اقتصادی و توسعه‌ای براحتی می‌توانند مشکلات را پشت سر بگذارند، آنان موظف هستند از تمام فرصت‌های موجود برای نشان دادن چهره واقعی اسلام و پاسخ دادن به شبهه‌های رسانه‌ای موهن استفاد کنند. "داوود ولید" مدیر اجرایی بخش میشیگان شورای روابط اسلامی آمریکایی نیز گفت: با وجود تمام تلاش‌ها برای مبارزه با اسلام هراسی، تبعیض علیه مسلمانان در مدت اخیر بسیار افزایش یافته است. وی تصریح کرد: افزایش موارد مربوط به اسلام هراسی باعث افزایش تبعیض علیه آنان شده که این مساله به نوبه خود شکایت‌های مردمی را نیز افزایش داده است.

* موشه یعلون، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی، در تازه‌ترین اظهارات خود عمق خباثت و شخصیت جایتکارانه مسئولین رژیم صهیونیستی را به نمایش گذاشت. او می‌گوید: "اینکه دشمنت را با دستان خود بکشی، نه لذت بخش است و نه کاری است خارق العاده سیاسی. لذت بخش آن است که کاری کنی دشمنت با دست خودش خود را از بین ببرد یا اینکه برادرش او را بکشد. این است سیاست امروز ما".

*قدس

متن سنگ قبر دکتر حسن حبیبی

خبرآنلاین: سیدمحمدعلی ابطحی در صفحه فیسبوک خود تصویری از سنگ مزار دکتر حسن حبیبی منتشر کرده و نوشته است: مادرها خیلی مظلومند. ما همه گویا فقط فرزندان پدرمان هستیم. آقای دکتر حبیبی سنگ قبرش را خودش آماده کرده بود. خیلی بامعرفت بود که نوشته فرزند باقر و فاطمه. اسم مادر را هم ذکر کرده... .

شکایت بازنشستگان از نوبخت

فارس: مصطفی افضلی‌فرد، سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس از شکایت بازنشستگان کشوری از معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی ریاست‌جمهوری درباره پرداخت نکردن تفاوت تطبیق حقوق سال 86 خبر داد.

توضیح امانی درباره یک ادعا

ایسنا: مجتبی امانی، مسؤول دفتر حافظ منافع ایران در مصر درباره حاشیه‌های مراسم جشن نوروز در قاهره گفت: ما در جشن نوروز نه مهمان ویژه و رقصنده داشتیم و نه این فرد در مصر آنگونه که ادعا شده به خوانندگی و رقاصی مشهور است.

حساب این شخص از بقیه جداست

فرارو: حجت الاسلام منتظری، رئیس دیوان عدالت اداری در خصوص اینکه رئیس جمهور اعلام کرده خط قرمز دولت قانون است، گفت: ان شاء ا... همین طور خواهد شد، ما هم کمک می‌کنیم. خبرنگاری پرسید احمدی نژاد نیز همین موضع را اعلام کرده بود که رئیس دیوان عدالت در پاسخ گفت، احمدی نژاد را که نمی توان با دیگران مقایسه کرد؛ او حسابش جداست.

اکران‌فیلم زندگی‌شهید‌علم‌الهدی

جهان: فیلم سینمایی «زیباتر از زندگی» به کارگردانی انسیه شاه حسینی، در دانشگاه‌ها، مساجد، مدارس و فرهنگسراها اکران می شود. «زیباتر از زندگی» داستان زندگی شهید محمدحسین علم‌الهدی – فرمانده سپاه هویزه – و از رزمندگانی است که در عملیات نصر به کمک نیروهای مخلص ارتش، به یاری مردم روستاها در منطقه جنوب اهواز در دشت آزادگان می شتابند.

حذف عمه رهبر کره شمالی از تاریخ!

ایسنا: روزنامه تلگراف خبر داد که تصاویر عمه قدرتمند رهبر کره شمالی از تمامی اسناد و مدارک این کشور حذف شد.

علت آزاد نشدن شهرام جزایری

ایرنا: غلامحسین اسماعیلی، رئیس سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور اتخاذ تصمیم جدید از ناحیه مرجع قضایی را علت به تأخیر افتادن آزادی شهرام جزایری اعلام کرد.

مردم خودشان زیرمیزی می‌دهند!

تسنیم: بهزاد رحمانی، رئیس انجمن علمی جراحان عمومی ایران با اشاره به اینکه هیچ پزشکی زیرمیزی نمی‌گیرد و این مردم هستند که به دلیل ناکارآمدی بخش دولتی زیرمیزی پرداخت می‌کنند، گفت:متأسفانه تعرفه برخی رشته‌ها توسط برخی دست اندرکاران فوق‌العاده دستکاری شده است.

کنایه آیت‌الله مکارم!

جهان: آیت‌الله مکارم شیرازی از مراجع عظام تقلید در دیدار دبیرکل و شورای مرکزی جامعه اسلامی مهندسین کشور، با بیان اینکه در داخل مشکلات اقتصادی و فرهنگی فراوان است، گفت: ریشه مشکلات اقتصادی از سویی تحریم‌ها و فشارهای خارجی و از سویی دیگر اشتباهایی بود که در گذشته انجام شد و کشور را در یک چالش برد، ان‌شاءالله که سؤ نیت نداشته‌اند.

الزام دانشگاه ایرانیان

جهان: حسین حسینی، مدیر کل دفتر گسترش آموزش عالی گفت: باید در هیأت موسس دانشگاه ایرانیان یک عضو روحانی فعال باشد، اما چنین مسؤولی وجود ندارد و اعضای فعلی هیأت مؤسس که نفراتشان کافی نیست، هنوز به تأیید نرسیده اند.

آغاز صادرات خودرو به سوریه

جهان: احمد اسماعیلی، قائم مقام معاون صادرات و امور بین‌الملل گروه خودروسازی سایپا گفت: با وجود بحران داخلی سوریه، نمایندگی‌های فروش سایپا در این کشور تعطیل نشدند و طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده صادرات خودرو از ایران به این کشور نیز مجددا آغاز خواهد شد.

شکایت اردوغان ازشبکه‌های اجتماعی

واحد مرکزی خبر: رجب طیب اردوغان، نخست وزیر ترکیه از شبکه‌های اجتماعی اینترنتی که وی آنها را به نقض حقوق خودش و خانواده‌اش متهم می‌کند، به دادگاه قانون اساسی این کشور شکایت کرد.

اثبات نقش شتر در انتقال ویروس کرونا

العالم: درحالی که وزیر بهداشت عربستان چند روز قبل گفته بود که نباید در خصوص اعلام شتر به عنوان عامل انتقال ویروس کرونا عجله کرد، تحقیقات پزشکی در این کشور ثابت کرد که شتر عامل انتقال این ویروس مرگبار به انسان است. شمار قربانیان کرونا در عربستان به 73 مورد رسیده است.

4 میلیارد برای هنرمندان و ورزشکاران!

سیدجواد هاشمی، تهیه کننده مجموعه ویدیویی یار دوازدهم از اعزام 40 هنرمند و 60 ورزشکار برای حمایت از تیم ملی به کشور برزیل در ایام برگزاری جام جهانی خبر داد. هاشمی افزود: از سوی بخش خصوصی 4 میلیارد تومان برای اعزام هنرمندان به جام جهانی هزینه می شود.

توصیه رئیس جمهور به طیب نیا و سیف

مشرق: شنیده ها حاکیست در جلسه اخیر هیات دولت، رئیس جمهور نسبت به سفرعلی طیب نیا وزیر اقتصاد و ولی ا... سیف رئیس کل بانک مرکزی به اجلاس بهاره بانک جهانی و صندوق بین المللی پول انتقاد کرده و گفته است: «از این اجلاس هایی که زیر نظر غرب و قدرت های جهانی برگزار می شود چیزی در نمی آید مگر آن ها به حرف های ما گوش می دهند. آقایان باید در همین کشور بمانند و کار اصلی شان را انجام دهند».
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها