امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۱:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 78291
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 22
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، احمدخامسان پیش از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: توجه به سلامت ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، احمدخامسان پیش از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: توجه به سلامت روانی دانشگاهیان، کاهش آسیب‌های اجتماعی را به‌دنبال دارد و باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.

وی تصریح کرد: در راستای ارتقای سطح سلامت دانشگاهیان، مرکز بهداشت و درمان همه‌ساله طرح پایش سلامت کارکنان و دانشجویان ورودی جدید را اجرا می‌کند.

مدیر مرکز مشاوره و بهداشت دانشگاه بیرجند از اجرای طرح پایش سلامت بر روی یک‌هزار و 788 دانشجوی جدیدالورود در مهر سال گذشته خبر داد و افزود: هدف از اجرای این طرح در درجه نخست پیشگیری از بیماری‌ها، شناسایی و درمان آن‌ها است که در دو بخش سلامت جسم و روان اجرا شده است.

خامسان عادات بهداشتی و سلامتی را در میان دانشجویان بسیار پایین دانست و گفت: در این طرح عادت‌های بهداشتی، عادت‌های سلامت و برخی از شاخص‌های مهم از جمله توده بدنی، فشارخون، قند خون، بینایی سنجی و دندان مورد مطالعه و ارزیابی قرار گرفته است.

اجرای طرح رابطان بهداشت برای نخستین‌بار در استان

وی متذکر شد: مطالعات انجام گرفته بر روی این دانشجویان نشان از عدم توجه دانشجویان به بهداشت، سلامت جسم و روان دارد.

مدیر مرکز مشاوره و بهداشت دانشگاه بیرجند با تأکید بر این‌که بهداشت و نظافت خوابگاه‌های دانشجویی در کاهش بیماری‌ها و هزینه‌های درمانی نقش بسزایی دارد، اذعان داشت: از این‌رو این مرکز با همکاری گروهی از دانشجویان داوطلب مشکلات این اماکن را رصد کرده و برای بهبود وضعیت آن تلاش می‌کنند.

خامسان با اشاره به طرح رابطان بهداشت، اضافه کرد: رابطان بهداشت پل ارتباطی مرکز بهداشت و درمان و محیط‌های زندگی دانشجویی برای ارتقای سطح بهداشتی این اماکن هستند که برای نخستین بار در خراسان جنوبی اجرا می‌شود.

خود مراقبتی باید به فرهنگ تبدیل شود

وی، ارتقای سطح سلامت روانی دانشگاهیان و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، روانی و تحصیلی در محیط دانشگاه را از اهداف مرکز مشاوره و درمان عنوان کرد و گفت: همه دانشجویان و اساتید می‌توانند از خدمات این مرکز مشاوره استفاده کنند.

مدیر مرکز مشاوره و بهداشت دانشگاه بیرجند به آغاز هفته سلامت از ابتدای اردیبهشت ماه اشاره کرد و افزود: شعار امسال هفته سلامت خود مراقبتی است که باید به فرهنگ تبدیل و در جامعه اجرا شود.

خامسان توانمندسازی نوجوانان و جوانان برای خود مراقبتی را شعار روز نخست این هفته عنوان کرد و گفت: در این روز ویزیت پزشکان در درمانگاه به صورت رایگان انجام می‌شود.

این مقام مسئول ادامه داد: مسابقه هفته سلامت ویژه کارکنان، اعضای هیئت علمی دانشگاه و دانشجویان و پیاده‌روی دانشجویان با همکاری بسیج دانشجویی از برنامه‌های دیگر این روز است.

مدیر مرکز مشاوره و بهداشت دانشگاه بیرجند یادآور شد: روز دوم اردیبهشت نیز به‌عنوان روز زمین پاک نام‌گذاری شده و توزیع بروشورهای ویژه، اجرای طرح نمادین پاکسازی خوابگاه‌های دانشجویی از برنامه‌های این روز است.

استقرار پایگاه‌های سیار انتقال خون در دانشگاه

خامسان با اشاره به این‌که روز سوم این هفته با عنوان خانواده خاستگاه خود مراقبتی نامیده شده، خاطرنشان کرد: برگزاری کارگاه آموزشی ویژه کارمندان و اعضای هیئت علمی، توزیع پوستر، نصب بنر، ارسال نرم‌افزار از برنامه‌های این روز است.

وی اکران فیلم در زمینه خود مراقبتی در خوابگاه، مسابقه دوچرخه‌سواری، ویزیت رایگان دندان‌پزشک ویژه دانشجویان و استقرار پایگاه‌های سیار انتقال خون در دانشگاه از دیگر برنامه‌های این هفته اعلام کرد.

انتهای پیام/69022/ق40/پو3002
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها