امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۴:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 78296
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 44
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، مرتضی طلایی در حاشیه برگزاری پنجمین دوره انتخابات هیئت رئیسه شورایاران محلات شهر تهران اظهار داشت: این انتخابات از 27 ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، مرتضی طلایی در حاشیه برگزاری پنجمین دوره انتخابات هیئت رئیسه شورایاران محلات شهر تهران اظهار داشت: این انتخابات از 27 فروردین آغاز شده است و تا 31 فروردین  ادامه خواهد داشت.

وی اظهار داشت: در 22 منطقه تهران 374 محله وجود دارد. هر محله 10 عضو شورایاری دارد که از این تعداد 7 نفر عضو اصلی و 3 نفر دیگر علی‌البدل هستند.

طلایی خاطرنشان کرد: این 7 نفر عضو اصلی با مراجعه به محل انتخابات هیئت‌رئیسه شورایاران یک نفر را به عنوان رئیس و 2 نفر را به عنوان جانشین و منشی انتخاب می‌کنند.

نایب رئیس شورای شهر تهران تأکید کرد: ستاد شورایاری‌ها نیز نظارت کاملی را بر نحوه انتخابات دارد و این در حالی است که در روزهای گذشته استقبال خوبی از سوی اعضای شورایاری‌ها صورت گرفته است.

وی تصریح کرد: هدف از برگزاری پنجمین دوره انتخابات هیئت‌رئیسه شورایاران محلات شهر تهران، تحرکی جدید در محلات بوده است ضمن اینکه با مشارکت شهروندان، چهار عنصر در فرمایشات مقام معظم رهبری در سال جاری تحقق خواهد یافت.

طلایی تأکید کرد: اقتصاد، فرهنگ، عزم‌ ملی و مدیریت جهادی با مشارکت مردم محقق خواهد شد و ما باید بتوانیم امور شهری را در اختیار مردم قرار دهیم.

وی با بیان اینکه دوره شورایاری‌ها در این مقطع به پایان رسیده است، گفت: به زودی انتخابات جدید برگزار خواهد شد.

وی در پاسخ به این پرسش که چه زمانی انتخابات جدید شورایاری‌ها برگزار خواهد شد گفت: هم‌اکنون کارگروه ویژه‌ای مشترک از وزارت کشور و شورای شهر به دستور وزیر کشور تشکیل شده است و چند جلسه نیز در این خصوص برگزار شده است.

وی افزود: پیش‌بینی می‌شود انتخابات شورایاری‌ها پس از ماه مبارک رمضان برگزار شود.

طلایی با اشاره به تغییراتی در آیین‌نامه شوراها گفت: این آیین‌نامه به زودی برای تصویب به هیئت‌دولت یا معاونت حقوقی رئیس‌جمهور ارسال خواهد شد و بر اساس آیین نامه جدید انتخاب شورایاری‌ها در شهرهای بالای 200 هزار نفر امکانپذیر خواهد شد.

نایب رئیس شورای شهر تهران در ادامه به کاهش اعتبارات شورایاری‌ها در سال 93 اشاره کرد و گفت: به دلیل اینکه ما انتخابات شوراها را داریم دیگر نیازی به افزایش اعتبارات نبود، ضمن اینکه چنانچه در دوره جدید شورایاری‌ها به بودجه بیشتری نیاز باشد آن را در متمم بودجه شهرداری خواهیم آورد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار