امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۲:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 78302
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 25
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، عصر امروز در حاشیه بازدید بابک دین پرست، معاون ستاد مبارزه با مواد ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، عصر امروز در حاشیه بازدید بابک دین پرست، معاون ستاد مبارزه با مواد مخدر از مرکز ملی مطالعات اعتیاد اخباری در مورد روش‌های ترک اعتیاد به شیشه به گوش رسید.

در این زمینه حامد اختیاری، مسئول آزمایشگاه عصب‌شناسی مرکز مطالعات اعتیاد با اشاره به تحقیقات انجام شده بر روی اعصاب گفت: درصدد هستیم تا با تحریک مغز، اثرات متاآمفتامین را در مصرف‌کنندگان شیشه از میان ببریم.

وی تحریک مغز را راهکاری مناسب برای ترک اعتیاد به شیشه عنوان کرد و گفت: در این زمینه دستگاهی با همکاری دانشگاه مشهد ساخته شده اما با همکاری دانشگاه امیرکبیر قصد داریم دستگاهی پیشرفته‌تر بسازیم تا پس از به نتیجه رسیدن تحقیقات، کار برای ترک اعتیاد به شیشه را در کشور آغاز کنیم.

همچنین آفرین رحیم موقر، رئیس مرکز ملی مطالعات اعتیاد رسالت این مرکز را کاهش بار اعتیاد از طریق دانش و مشارکت قابل ملاحظه به تولید علم درمان اعتیاد در جهان عنوان کرد و گفت: تحقیقات شیوع‌شناسی مصرف مواد مخدر و الکل در سال 90 نشان داد که ۱.۵ میلیون نفر که خود معترف به مصرف این مواد بودند در کشور وجود دارد.

وی با انتقاد از عدم انتشار مطالعات ملی در حوزه اعتیاد گفت: باید نتایج این تحقیقات منتشر شود تا راهکارهای مبارزه با اعتیاد مشخص شود.
انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها