امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۲۱:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 78312
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 49
به گزارش خبرنگار جامعه فارس، «بدرالدین گوا چینگ جین» دبیرکل انجمن اسلامی چین امروز در حاشیه دیدار با حجت الاسلام علی محمدی رئیس سازمان اوقاف و امور ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، «بدرالدین گوا چینگ جین» دبیرکل انجمن اسلامی چین امروز در حاشیه دیدار با حجت الاسلام علی محمدی رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه که در محل سازمان اوقاف برگزار شد، اظهار داشت: برخلاف آنچه در رسانه‌های غربی مطرح می‌شود در کشور چین ادیان و مذاهب آزاد هستند.

دبیرکل انجمن اسلامی چین افزود: علاوه بر کمک به تبلیغات اسلامی از سوی دولت چین، برای ساخت مسجد و اماکن مذهبی بودجه‌ای درنظر گرفته شده که مخصوص مسلمانان است. همچنین علی رغم کمبود فضا در شهر پکن، فضایی را برای به خاکسپاری اموات مسلمانان در اختیار آنها قرار داده است.

وی با اشاره به روابط ایران و چین گفت: دولت و ملت چین از روابط با دولت و ملت ایران دستاوردهای بسیاری را در عرصه‌های مختلف بویژه فرهنگی داشته است.

وی با اشاره به فرهنگ و تمدن بالای ملت ایران گفت: من شخصا ایران را از نزدیک می‌شناسم، اما مطمئمن هستم آن عده‌ای که تحت تاثیر رسانه‌های غربی تصویری غیرواقعی از ایران در ذهن آنها شکل گرفته نیز در صورت سفر به ایران نظرشان کاملا تغییر خواهد کرد.

بدرالدین گوا چینگ جین همچنین آمادگی این انجمن را برای بهره‌برداری از تجربیات جمهوری اسلامی ایران در عرصه ترویج فرهنگ وقف اعلام کرد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار