امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۷:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 78321
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 65
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اردبیل، علیرضا دباغ‌عبداللهی عصر امروز در مراسم تجلیل از برگزارکنندگان جام نوروزی در اردبیل ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اردبیل، علیرضا دباغ‌عبداللهی عصر امروز در مراسم تجلیل از برگزارکنندگان جام نوروزی در اردبیل اظهار داشت: توجه به بازی‌های بومی، محلی و احیای بخش عظیمی از این گنجینه‌های فرهنگی می‌تواند خودباوری ما را اعتلا داده به طوریکه میراث فرهنگی از حرکت خوب هیئت ورزش‌های روستایی و بومی، محلی در ترویج و تبلیغ این بازی‌ها و احیای آن قدردانی می‌کند.

وی تصریح کرد:‌ در ایام تعطیلات نوروزی امسال با یک حرکت مطلوب و مناسب شاهد برگزاری این مسابقات بودیم که در مناطق مختلف استان با استقبال خوب مردم نیز مواجه شد که تداوم آن می‌تواند تحرک جسمی، فکری و فرهنگی را در کنار همگرایی و ترویج اتحاد و انسجام به دنبال داشته باشد.

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خاطر نشان کرد: تمامی بازی‌های بومی، محلی امروز با واقعیتی اصیل و برگرفته از فرهنگ ما روبه‌رو است که احیا، ترویج و تقویت هر کدام از این رشته‌ها می‌تواند بیانگر ارزش‌های جامعه اسلامی ما و حرکت رو به جلوی آن باشد.

دباغ‌عبداللهی در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد:‌ در این میراث فرهنگی و ارزشی همه باید به دنبال تقویت روابط و حفظ همنوع دوستی باشیم چرا که ورزش بزرگترین آوردگاهی است که می‌تواند همگرایی اجتماعی را افزایش و هم‌افزایی را اعتلا دهد.

وی بیان کرد: امروز جدا شدن مردم ما از این بازی‌ها یک ضربه فرهنگی واقعی را وارد کرده که باید این خلأ و نارسایی ترمیم شده و با استفاده از ظرفیت‌های فرهنگی، تمدنی و تاریخی خود بتوانیم چالش‌های احتمالی را برطرف و خلأها را با یک نگاه واقع‌بینانه رفع کنیم.

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اردبیل، این مسئول یادآور شد:‌ نسل امروز ما به جای گرایش به بازی‌های رایانه و یا انواع بازی‌های خانگی باید با این رشته‌های ورزشی متنوع آشنایی پیدا کنند تا با انجام آن هم روحیه نشاط و تعالی پیدا کرده و هم ظرفیتشان در تقویت حس نوع دوستی و همدلی بیشتر احیا شده و مورد توجه قرار گیرد.
انتهای پیام/62001/ک30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها