امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۰:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 78324
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 75
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از سنندج، صدیقه عبداللهی بعد از ظهر امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش کردستان اظهار کرد: هدف ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از سنندج، صدیقه عبداللهی بعد از ظهر امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش کردستان اظهار کرد: هدف از اجرای طرح انسداد مبانی بی‌سوادی که در دستور کار آموزش و پرورش استان قرار گرفته شناسایی و جذب کودکان لازم‌التعلیم و جذب به موقع کودکان مقطع اول ابتدایی است.

وی افزود: استان کردستان در رشد کمی و کیفی فرآیندهای تعلیم و تربیت جزو استان‌های برتر کشور است و در این راستا 16 هزار و 435 نوآموز در 805 کلاس درس در سطح استان مشغول تحصیل هستند.

وی خاطرنشان کرد: در دوره ابتدایی نیز 140 هزار و 216 دانش‌آموز در  7 هزار و 220 کلاس و یک‌هزار و 883 مدرسه تحصیل می‌کنند که از این تعداد 91 هزار و 327 نفر در مناطق شهری و 48 هزار و 935 نفر در مناطق روستایی تحصیل می‌کنند و استان کردستان در این زمینه رتبه ششم کشوری را دارد.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش کردستان اضافه کرد: اکثر برنامه‌های دوره ابتدایی کیفیت محور هستند و بیش از 15 طرح و برنامه کیفی در استان در حال اجرا هستند.

عبداللهی تهیه بانک اطلاعاتی کودکان بازمانده از تحصیل و افزایش پوشش تحصیلی در مدارس روستایی و محروم استان را از جمله اقدامات در دست اقدام آموزش و پرورش عنوان کرد و گفت: موانعی برای عدم تحصیل دانش‌آموزان ابتدایی به ویژه در مقطع اول ابتدایی وجود دارد که تفکر سنتی مبنی بر بی‌فایده بودن تحصیل دختران از سوی خانواده‌ها در مناطق روستایی از جمله این موانع است.

وی وجود برخی الگوهای ناموفق تحصیلی، فقر مالی خانواده‌ها، افت تحصیلی و وجود کلاس‌های مختلط درسی در مناطق روستایی را از دیگر موانع بازدارنده فرهنگی و اجتماعی برای تحصیل دانش‌آموزان ابتدایی برشمرد.

وی اجرای طرح افزایش پوشش تحصیلی پیش‌دبستان را یکی از راهکارهای افزایش پوشش تحصیلی در مقطع ابتدایی ذکر کرد و گفت: به این منظور 90 میلیون اعتبار لازم است.

معاون ابتدایی آموزش و پرورش کردستان در پایان همچنین اجرای طرح افزایش نرخ جذب کودکان لازم‌التعلیم 6 ساله و طرح افزایش پوشش تحصیلی کودکان دوره‌های ابتدایی را نیز به ترتیب نیازمند 70 و 80 میلیون تومان دانست و گفت: همکاری ادارات در این زمینه ضروری است تا بتوانیم زمینه تحصیل بیش از پیش دانش‌آموزان را در استان فراهم کنیم.
انتهای پیام/79007/ش30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها