امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۰۷:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 78325
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 82
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اراک، عباس اسماعیلی بعد از ظهر امروز در نشست خبری ستاد بزرگداشت هفته سلامت با اشاره به ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اراک، عباس اسماعیلی بعد از ظهر امروز در نشست خبری ستاد بزرگداشت هفته سلامت با اشاره به اینکه شعار امسال همه مردم را مخاطب قرار می‌دهد، اظهار داشت: مردم باید به سلامت خود توجه بیشتری داشته باشند و نسبت به شناسایی رفتارهای مخاطره آمیز و اصلاح آنها با جدیت وارد عمل شوند.

وی خود مراقبتی را مرور مجدد بر رفتار و نحوه زندگی فرد از لحاظ جسمی، روحی، روانی و معنوی عنوان کرد و تصریح کرد: در بحث  خود مراقبتی هر فرد متولی تامین سلامت خود است.

معاون فنی مرکز بهداشت استان مرکزی بر آموزش مهارت خود مراقبتی به فرزندان تاکید کرد و افزود: آموزش و اطلاع رسانی در گسترش فرهنگ خود مراقبتی و توانمندسازی مردم برای حفظ سلامت نقش بسیار اساسی دارد.

اسماعیلی با بیان اینکه خود مراقبتی مهارتی است که بستر گره گشایی از بسیاری از مشکلات سلامت را فراهم می‌کند و بی‌توجهی به آن بزرگترین خطا در حوزه تصمیم سازی کشور است، ادامه داد: یکی از موضوعات مهم خود مراقبتی در حوزه رفتارهای الگوی زندگی فردی است که عمده آن به تغییر شامل کم تحرکی و سهل‌انگاری از معاینات دوره‌ای در سنین بالای افراد باز می‌گردد.

وی اظهار داشت: توجه به آرامش روانی در محیط خانوادگی و کار ، پرهیز از رفتارهای پرخطر، استاندارد سازی وسایل محیط کار و منزل، پرهیز از غذاهای فست‌فودی و تقویت حس نوعدوستی و خوش بینی  از دیگر اصول مهم خودمرافبتی است که می تواند از بسیاری تهدیدات سلامتی پیشگیری کند.

انتهای پیام/87002/ذ20        
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها