امروز : پنجشنبه ۲ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 23
۰۴:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 78327
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 43
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اراک، علی منصوری بعد از ظهر امروز در نشست خبری ستاد بزرگداشت هفته سلامت با اشاره به اینکه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اراک، علی منصوری بعد از ظهر امروز در نشست خبری ستاد بزرگداشت هفته سلامت با اشاره به اینکه استان مرکزی از استان‌های موفق در پیشگیری از بیماری‌های واگیر دار است اظهار داشت: استان مرکزی در کنترل و درمان واکسیناسیونی بسیاری از بیماری‌ها که از طریق واکسیناسیون کنترل می‌شود موفق عمل کرده به گونه‌ای که آماری از بروز سرخک و سرخجه در استان مرکزی مشاهده نمی‌شود که  این بیانگر موفقیت در حذف و کنترل این بیماری‌ها است.

وی با بیان اینکه بیماری منتقله از بندپایان مانند مالاریا نیز در استان مرکزی وجود ندارد، تصریح کرد: بیماری سالک پوستی نیز که  آمار بالایی در کشور دارد و سالیانه 20 هزار مورد گزارش می‌شود در استان مرکزی مشاهده نمی‌شود.

مدیر گروه بیماری‌های واگیر مرکز بهداشت استان مرکزی با تاکید بر اینکه استان مرکزی در برنامه کنترل ایدز نیز موفق عمل کرده است، بیان کرد: بر اساس غربالگری انجام شده بر روی گروه‌های پر خطر در زندان‌های استان مرکزی مورد مثبتی وجود نداشت.

منصوری خاطرنشان کرد: در بیش از هزار تست انجام شده بر روی جمعیتی که رفتارهای پرخطر داشته‌اند موردی مبتلا به ایدز وجود نداشت.

وی افزود: آخرین آمار مبتلایان به ایدز در کشور نشان می‌دهد که از میان 27 هزار بیمار، 90 درصد را مردان و 10 درصد را زنان تشکیل می‌دهند که در سال‌های گذشته آمار زنان مبتلا 5 درصد بوده است که این بیانگر رشد نزولی این بیماری در بین زنان می‌باشد.

مدیر گروه بیماری‌های واگیر مرکز بهداشت استان مرکزی با تاکید بر اهمیت اطلاع رسانی و آگاهی دادن به جامعه و پیشگیری از رفتارهای پر خطر افزود: 85 درصد از بیماران مبتلا به ایدز در استان مرکزی را مردان و 15 درصد را زنان تشکیل می‌دهند.
انتهای پیام/87002/ذ30
برچسب ها:
آخرین اخبار