امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۰۱:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 78330
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 40
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از ساری به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، قاسم جان‌بابایی در نخستین نشست ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از ساری به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، قاسم جان‌بابایی در نخستین نشست اعضای کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان، سلامت را یکی از اولویت‌های دولت دانست و اظهار داشت: کاهش هزینه‌های پرداختی مردم و پوشش بیمه همگانی دو برنامه اصلی دولت و وزارت بهداشت است.

وی با اشاره به تغییر جغرافیای سلامت در کشور گفت: قبل از انقلاب اسلامی میانگین امید به زندگی 55 سال بود و در سال‌های اخیر امید به زندگی به 73 تا 74 سال رسیده است.

وی با بیان اینکه در گذشته بیماری‌های واگیردار در مرگ بسیاری از مردم نقش داشت، افزود: درحال حاضر بیماری‌های غیرواگیر جان بسیاری از انسان‌ها را به خطر انداخته است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران به برنامه‌های دولت در حوزه سلامت اشاره و تصریح کرد: در این برنامه‌ها حداکثر پرداختی مردم به سیستم‌های درمانی دولتی به 10 درصد خواهد رسید و تمامی مردم زیرپوشش بیمه همگانی قرار می‌گیرند.

این مسئول بر فراهم‌آوردن زیرساخت‌های سلامت تاکید کرد و گفت: ما مکلفیم به طور جدی در حوزه سلامت وارد شویم و میزان بروز بیماری‌ها را کاهش دهیم.

جان‌بابایی 80 درصد مرگ و میر در مازندران را مربوط به بیماری‌های غیرواگیر دانست و اظهار داشت: 43 درصد مرگ‌ها مربوط به بیماری قلبی عروقی، 15 درصد سرطان‌ها و بقیه را سوانح، حوادث و سایر بیماری‌های غیرواگیر تشکیل می‌هد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران، با اشاره به اینکه اول تا هفتم اردیبهشت هفته ملی سلامت نامگذاری شده، گفت: شعار امسال هفته سلامت "یک عمر سلامتی با خود مراقبتی" است که این امر در کاهش بار بیماری‌های غیرواگیر موثر است.

وی، رواج سبک زندگی سالم، فرهنگ کم مصرف کردن دارو و افزایش آگاهی مردم را از جمله شیوه‌های خودمراقبتی در کاهش بار بیماری‌های غیر واگیر عنوان کرد.

جان‌بابایی با بیان اینکه 90 درصد صاحبان عطاری‌های مازندران درباره مسایل دارویی اطلاعی ندارند، افزود: دانشگاه علوم پزشکی مازندران جزو معدود دانشگاه‌های کشور است که ضمن دریافت مجوز تاسیس دانشکده طب سنتی، دانشجو نیز پذیرفته است.
انتهای پیام/2296/ش
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها