امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۰:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 78331
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 39
محسن پناهی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قزوین در حاشیه برگزاری مراسم افتتاحیه چهل و سومین جشنواره فیلم رشد که در محل سینما کانون پرورش فکری ...

محسن پناهی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قزوین در حاشیه برگزاری مراسم افتتاحیه چهل و سومین جشنواره فیلم رشد که در محل سینما کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان قزوین برگزار شد، اظهار کرد: فلسفه برگزاری جشنواره فراگیری مباحث علمی، تربیتی و آموزشی در میان دانش‌آموزان از طریق تصویرسازی است.

وی افزود: در شرایطی که دنیا به سرعت در مسیر دانش و فناوری پیش می‌رود و عموم دانش‌آموزان آگاهی خوبی دارند، باید معلمان نیز در این مسیر قرار داشته باشند که به همین دلیل حفظ وجهه معلمان به منظور ارتقای آگاهی آنان از طریق برگزاری این جشنواره یکی از اهداف آن به شمار می‌رود.

نماینده وزارت آموزش و پرورش در جشنواره فیلم رشد قزوین ادامه داد: این جشنواره در سال‌های گذشته در 17 استان برگزار می‌شد که در سال جاری تعداد آنها به 25 استان رسید و سال آینده در تمام استان‌ها برگزار می‌شود.

پناهی تصریح کرد: در سال جاری یک هزار و 532 فیلم در جشنواره شرکت داشت که 269 مورد از آنها به جشنواره راه پیدا کردند و شرکت‌کنندگانی از 80 کشور جهان از جمله آمریکا، آلمان، ایتالیا، چین، هند، مالزی، پرتغال و سوئد با تولید و ارائه فیلم‌های خود، در آن حضور یافتند.

نماینده وزارت آموزش و پرورش در جشنواره فیلم رشد قزوین با بیان اینکه موضوع عمده فیلم‌های تولید شده، علمی و تربیتی است، اضافه کرد: این فیلم‌ها در بخش‌هایی نظیر بین‌الملل ایرانی، فرهنگیان ایرانی، دانش‌آموزان فیلمساز، بین‌الملل خارجی، دانش‌آموز خارجی، شهرداری و حوزه ستادی تهیه شده که قالب آنها داستانی بلند، داستانی کوتاه، مستند علمی، مستند و پویانمایی است.

وی عنوان کرد: از کل آثار شرکت‌کننده، 871 اثر در بخش بین‌الملل ایرانی، 210 اثر مربوط به فرهنگیان ایرانی، 80 فیلم در بخش دانش‌آموزان فیلمساز بوده و 254 اثر نیز به بخش بین‌الملل خارجی اختصاص داشته است.

نماینده وزارت آموزش و پرورش در جشنواره فیلم رشد قزوین با اشاره به شرکت 15 اثر از دانش‌آموزان خارجی در جشنواره چهل و سوم، خاطرنشان کرد: شهرداری نیز تعداد 77 اثر تولید و به دبیرخانه جشنواره ارسال کرده و در کنار آن 25 اثر از حوزه ستادی نیز قرار گرفته است.

پناهی بیان کرد: در بخش داستانی بلند 25 اثر به دبیرخانه جشنواره رسیده است که این آمار در بخش داستانی کوتاه 52 فیلم است.

نماینده وزارت آموزش و پرورش در جشنواره فیلم رشد قزوین اضافه کرد: شرکت‌کنندگان در چهل و سومین جشنواره فیلم رشد، تعداد 36 مستند علمی برای جشنواره تولید کرده‌اند و تعداد مستندهای رسیده به جشنواره نیز 60 مورد بوده است.

وی با اشاره به شرکت 97 فیلم در قالب پویانمایی در جشنواره یاد شده، به حضور شرکت‌کنندگانی از استان قزوین اشاره و در مجموع نحوه برگزاری جشنواره در استان قزوین را مطلوب ارزیابی کرد.

نماینده وزارت آموزش و پرورش در جشنواره فیلم رشد قزوین بیان کرد: این فیلم‌ها که در سه مقطع ابتدایی، متوسطه دوره اول و متوسطه دوره دوم در قزوین اکران می‌شود، 50 مورد است و از سوی نماینده اداره کل آموزش و پرورش قزوین انتخاب شده است.

یادآور می‌شود، جشنواره فیلم فجر از سال 42 در کشور آغاز به کار کرده و فیلم‌سازانی از میان دانش‌آموزان و معلمان فیلم‌های تولید شده خود را در حوزه‌های تربیتی، علم و آموزشی در آن شرکت می‌دهند.

انتهای پیام/77011/غ40/پو3002
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها