امروز : جمعه ۲۶ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 17
۲۳:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 78332
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 39
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در دستورالعمل آزمون ورودی دبیرستان‌های متوسطه دوره‌های اول و دوم و ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در دستورالعمل آزمون ورودی دبیرستان‌های متوسطه دوره‌های اول و دوم و هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای نمونه دولتی سال تحصیلی 94ـ93 آمده است: اعضای ستاد برگزاری این آزمون در استان شامل مدیرکل آموزش و پرورش استان، معاون آموزش متوسطه، معاون آموزش ابتدایی، معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی، رئیس اداره سنجش، رئیس گروه آموزش دوره اول متوسطه، رئیس گروه آموزش دوره دوم متوسطه، رئیس اداره فنی و حرفه‌ای و کاردانش، رئیس‌گروه تکنولوژی و گروه‌های آموزشی متوسطه، رئیس اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات، رئیس اداره حراست، رئیس اداره روابط عمومی و رئیس اداره آمار و فناوری اطلاعات است.

در این بخشنامه در خصوص ضوابط و شرایط ثبت‌نام داوطلبان در آزمون اشاره شده است: داشتن تابعیت ایرانی، داشتن حداقل معدل کل 16 در پایه ششم برای ورود به دبیرستان‌های نمونه دولتی متوسطه دوره اول و داشتن حداقل معدل کل 15 در پایه سوم راهنمایی برای ورود به دبیرستان‌های دوره دوم متوسطه و هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای نمونه دولتی از شرایط ثبت‌نام است؛ ملاک شرکت دانش‌آموزان پایه ششم ابتدایی مشمول برنامه ارزشیابی توصیفی دوره ابتدایی در آزمون ورودی دبیرستان‌های نمونه دولتی متوسطه دوره اول، کسب مقیاس حداقل خوب در تمام دروس نوبت اول در سال تحصیلی (93ـ92) است.

در محدوده‌هایی که امکان ثبت‌نام در دو واحد آموزشی (دبیرستان‌های نمونه دولتی متوسطه دوره‌های اول و دوم نمونه دولتی) وجود داشته باشد، دانش‌آموزان می‌توانند در فرم تقاضانامه ثبت‌نام، هر یک از دو اولویت (اول و دوم) را انتخاب کنند.

ثبت‌نام داوطلبان آزمون از روز شنبه 30 فروردین 93 آغاز می‌شود و تا روز دوشنبه 15 اردیبهشت 93 در مدارس محل تحصیل فعلی دانش‌آموزان (پایه ششم تا سوم راهنمایی) انجام خواهد شد؛ آزمون ورودی دبیرستان‌های متوسطه دوره‌های اول و دوم و هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای نمونه دولتی رأس ساعت 9 صبح روز جمعه مورخ 23 خرداد 93 در سراسر کشور به صورت همزمان برگزار می‌شود.

مسئولیت طراحی سؤالات و برگزاری آزمون ورودی دبیرستان‌های متوسطه دوره اول و دوم و هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای نمونه دولتی مطابق ماده 17 دستورالعمل اجرایی مدارس نمونه دولتی به عهده اداره‌کل آموزش و پرورش استان خواهد بود.

***فرایند طراحی، مواد درسی، تعداد و ضریب سؤالات آزمون

مواد درسی، تعداد و ضریب سؤالات آزمون ورودی پایه هفتم دبیرستان‌های نمونه دولتی متوسطه دوره اول و مدت زمان پاسخگویی به آنها به شرح جدول ذیل است:
ردیف

ماده درسی

تعداد سؤال

ضریب

زمان پاسخگویی

منابع طرح سؤال1

آموزش قرآن و هدیه‌های آسمانی

15

2

90 دقیقه

30 درصد سؤالات از کتاب‌های پایه پنجم ابتدایی سال تحصیلی 92ـ1391

70 درصد سؤالات از کتاب‌های پایه ششم ابتدایی سال تحصیلی 92ـ13922

فارسی (مهارت‌های خواندن و نوشتن)

15

23

مطالعات اجتماعی

10

14

علوم تجربی

15

25

ریاضیات

25

3جمع کل

80

 
به گزارش فارس، سؤالات آزمون ورودی پایه هفتم متوسطه دوره اول به شیوه چهارگزینه‌ای (فقط با یک پاسخ درست)، در سطح محتوای کتاب‌های درسی پایه‌های پنجم و ششم طراحی می‌شوند.

به ازای هر پاسخ صحیح، 3 امتیاز مثبت و به ازای هر پاسخ غلط یک امتیاز منفی برای داوطلب درنظر گرفته می‌شود؛ برای سؤالات بدون پاسخ، امتیازی درنظر گرفته نخواهد شد؛ چنانچه داوطلب در هر سؤال بیش از یک گزینه را علامت زده باشد، یک امتیاز منفی برای او درنظر گرفته خواهد شد.

مواد درسی، تعداد و ضریب سؤالات آزمون ورودی دوره دوم متوسطه

مواد درسی، تعداد و ضریب سؤالات آزمون ورودی متوسطه دوره دوم (دبیرستان‌ها و هنرستان‌ها) و مدت زمان پاسخگویی به آنها به شرح جدول زیر است:
ردیف

ماده درسی

تعداد سؤال

ضریب

زمان پاسخگویی

منابع طرح سؤال1

پیامهای آسمان

10

2

120 دقیقه

20 درصد سؤالات از کتاب‌های درسی پایه دوم راهنمایی سال تحصیلی 92ـ1391

20 درصد سؤالات از کتاب‌های درسی پایه سوم راهنمایی سال تحصیلی 93ـ13922

ادبیات فارسی

10

23

عربی

8

14

علوم اجتماعی (تاریخ، جغرافیا، اجتماعی)

10

15

زبان انگلیسی

7

16

حرفه و فن

5

17

علوم تجربی

20

28

ریاضیات

20

2جمع کل

100

 
به گزارش فارس، سؤالات آزمون ورودی دبیرستان‌های متوسطه دوره دوم و هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای نمونه دولتی، به شیوه چهارگزینه‌ای (فقط با یک پاسخ درست)، در سطح محتوای کتاب‌های درسی متوسطه دوره اول طراحی می‌شوند.

به ازای هر پاسخ صحیح 3 امتیاز مثبت و به ازای هر پاسخ غلط یک امتیاز منفی برای داوطلب درنظر گرفته می‌شود؛ برای سؤالات بدون پاسخ امتیازی در نظر گرفته نخواهد شد؛ چنانچه داوطلب در هر سوال بیش از یک گزینه را علامت زده باشد یک امتیاز منفی برای او در نظر گرفته خواهد شد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها