امروز : سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 12
۲۱:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 78337
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 94
به گزارش فارس، علی اکبر صالحی به شبکه خبری العالم گفت، که علاوه بر کاهش سطح غنی‌سازی از 20 به 5 درصد، 103 کیلوگرم از ذخیره اورانیوم 20 درصد خود را تا ...

به گزارش فارس، علی اکبر صالحی به شبکه خبری العالم گفت، که علاوه بر کاهش سطح غنی‌سازی از 20 به 5 درصد، 103 کیلوگرم از ذخیره اورانیوم 20 درصد خود را تا سطح 5 درصد رقیق کرده است.
صالحی در این مصاحبه اختصاصی افزود که ایران پیشنهادی به کشورهای عضو مجموعه 1+5 ارائه کرد مبنی بر اینکه قلب رآکتور اراک دوباره طراحی شود که مجموعه 1+5 آن را پذیرفت.
رئیس سازمان انرژی اتمی افزود: موضوع مجتمع آب‌سنگین اراک تقریبا با 1+5 تمام شده است.
وی با بیان اینکه پیشنهاد ایران درباره مجتمع اراک بر روند تولید رادیوداروها تاثیری نخواهد گذاشت، افزود که ایران فقط میزان تولید پلوتونیوم را به یک‌پنجم کاهش می‌دهد.
وی تشریح کرد که «ما همچنین پیشنهادی درباره غنی‌سازی دادیم که تعداد دستگاه‌های سانتریفیوژ مرحله‌به‌مرحله افزایش پیدا کند تا ایران قادر به تولید 30 تن سوخت هسته‌ای برای نیروگاه بوشهر باشد».
علی اکبر صالحی در خصوص این پیشنهاد افزود که پیشنهاد ایران همچنین بر باقی‌ماندن تعداد دستگاه‌های سانتریفیوژ (20 هزار کنونی) برای دوره زمانی 4 تا 5 سال تاکید دارد.
وی در بخشی دیگر از سخنانش به گفت‌وگوهای بین تهران و واشنگتن اشاره کرد و افزود که این گفت‌وگو‌ها در دوره تصدی وی در وزارت خارجه آغاز شده بود.
انتهای پیام/ص.ص 
برچسب ها:
آخرین اخبار