امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۸:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 78338
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 62
به گزارش فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی جریان «ملی آزاد لبنان»، «ماریو عون» وزیر اسبق امور اجتماعی لبنان طی سخنانی مطبوعاتی با اشاره به تاثیر ...

به گزارش فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی جریان «ملی آزاد لبنان»، «ماریو عون» وزیر اسبق امور اجتماعی لبنان طی سخنانی مطبوعاتی با اشاره به تاثیر تفاهمات منطقه‌ای و بین‌المللی بر انتخابات ریاست جمهوری لبنان گفت: می‌دانیم که آمریکا بازیگر اصلی انتخابات ریاست جمهوری لبنان است. گروه‌های دیگری نیز از جمله فرانسه، کشورهای اروپایی و واتیکان در مراحل بعدی قرار دارند.

وی با بیان اینکه گویا آمریکا گزینه‌هایی برای موضوع ریاست جمهوری لبنان دارد و لذا با عربستان سعودی به عنوان بازیگر منطقه‌ای تاثیر گذار تعامل می‌کند و در همان حال با ایران گفت‌وگو می‌کند، افزود: به اعتقاد بنده چنانچه توافقی بین (کشورهای) منطقه‌ای و آمریکا صورت بگیرند، در آن صورت موضوع انتخاب رئیس جمهور بعدی لبنان را باید تمام شده تلقی کرد.

عون با تاکید بر لزوم دقت به تحولات منطقه بویژه تحولات کشورهای عربی، برکناری «بندر بن سلطان» رئیس سابق دستگاه اطلاعاتی عربستان سعودی را دارای علت و پیام‌هایی در عرصه سیاسی خواند و افزود: شاهزاده بندر بن سلطان مواضع تندرویی در قبال برخی از گروه‌های سیاسی لبنان از جمله گروه ما (8 مارس) داشت.  بنابراین تماس‌هایی با همه کشورها و گروه‌های سیاسی داخلی لبنان برقرار کردیم.

این عضو برجسته جریان مسیحی آزاد مسیحی درباره موضوع کاندیداتوری ژنرال «میشال عون» رئیس فراکسیون «تغییر و اصلاح»  گفت: ژنرال عون تا کنون نامزدی خود را اعلام نکرده است. البته پیش از این گفته بود که وارد رقابت با سمیر جعجع رئیس حزب نیروهای لبنانی نخواهد شد و این بدین معنی است که عون منتظر پیشرفت تحولات سیاسی داخلی و خارجی لبنان و همچنین تفاهمات منطقه‌ای و بین‌المللی است.
انتهای پیام/+.ی
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها