امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۱۴:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 7835
تاریخ انتشار: ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۰۴
تعداد بازدید: 100
به گزارش خبرنگار حوادث خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در ساعت 2:30 بامداد 14 اردیبهشت سال جاری مأموران گشت کلانتری 163 ولنجک در ...

به گزارش خبرنگار حوادث خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در ساعت 2:30 بامداد 14 اردیبهشت سال جاری مأموران گشت کلانتری 163 ولنجک در خیابان محمودیه به دو نفر پیاده که به سمت بالای میدان در حال حرکت بودند مشکوک و هنگامی که قصد بررسی آنها را داشتند، هر دو نفر اقدام به فرار کردند که در تعقیب و گریز مأموران با این دو نفر، یک‌ نفر از آن‌ها اقدام به کشیدن اسلحه به سمت مأموران می کند که بلافاصله با عکس العمل مأموران، فرد مسلح از ناحیه پای چپ مورد هدف دو گلوله قرار گرفته و دستگیر می‌شود.

با دستگیری متهم به نام امیر 38 ساله و کشف یک قبضه اسلحه کمری از وی، پرونده سرقت مسلحانه تشکیل و به دستور قاضی جمشیدی، بازپرس شعبه 12 دادسرای ناحیه تهران، متهم جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.
با ارجاع پرونده به اداره یکم پلیس آگاهی، کارآگاهان در تحقیقات خود اطلاع پیدا کردند امیر به همراه متهم متواری پرونده به نام احسان 24 ساله با تهیه یک قبضه اسلحه کمری قصد داشتند در مناطق شمال شهر تهران زورگیری مسلحانه انجام دهند.

در ادامه تحقیقات و با شناسایی مخفیگاه متهمان در خیابان دماوند ـ خیابان جدیدی، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که مخفیگاه آنها منزل زن و مرد سالخورده‌ای است که متهمان از طریق یکی از شرکت‌های خدماتی و در پوشش پرستار به استخدام آن‌ها در آمده اما از این محل به عنوان مکانی برای مخفی شدن و نگهداری اسلحه و 100 فشنگ جنگی استفاده می‌کردند.

در ادامه رسیدگی به پرونده و با انجام اقدامات پلیسی، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که احسان قصد دارد تا بار دیگر و در پوشش شرکت‌های خدماتی و استخدام به عنوان پرستار، مخفیگاهی را برای خود تهیه کند که بلافاصله مخفیگاه متهم در منزلی واقع در خیابان اوستا شناسایی و این متهم نیز در روز گذشته دستگیر شد.

در شرایطی که امیر منکر هرگونه سرقت مسلحانه شده بود، احسان ضمن اعتراف صریح به زورگیری‌های مسلحانه در مناطق شمال تهران در اعترافاتش به کارآگاهان گفت: من برای کارگری به تهران آمدم و در داخل ترمینال با امیر آشنا شدم.

در ابتدا امیر با طرح دوستی با من رفیق شد اما او مرا فریب داد و به پیشنهاد وی به غرب کشور رفته و در آنجا به‌واسطه دوستانی که من داشتم، یک قبضه اسلحه کمری به همراه حدود 100 فشنگ خریداری و مجددا به تهران آمدیم.
پس از اینکه مخفیگاه امنی برای یک شغل پوششی در قالب پرستار سالمندان پیدا کردیم، سلاح و مهمات خود را در خانه‌هایی که در آنها استخدام شده بودیم پنهان می‌کردیم؛ من و امیر به قسمت های بالای شهر تهران مثل ولنجک، نیاوران، تجریش، زعفرانیه، درکه، دربند و دیگر نقاط شهر که افراد پولدار زندگی می کنند مراجعه و پس از شناسایی دختران و پسران پولدار، آنها را در مکان‌های خلوت گیر انداخته و پس از تهدید با اسلحه کمری و قمه، پول، گوشی، طلا و ساعت آنها را دزدیده و بلافاصله از محل فرار می‌کردیم.

متهم در ادامه اعترافاتش به کارآگاهان گفت: طراحی نقشه سرقت و تهیه سلاح و مهمات توسط امیر صورت گرفت و من فقط در سرقت‌ها با وی مشارکت داشتم و در حالیکه برای انجام سرقت مسلحانه در زعفرانیه به سمت ولنجک، دنبال پیدا کردن سوژه برای سرقت بودیم مأمورین به ما مشکوک شدند.

پیش از مشکوک شدن مأموران، اسلحه و اسپری در دست من بود و قمه نیز نزد امیر بود اما در طول مسیر قمه را گرفتم و اسلحه و اسپری را به امیر دادم؛ زمانیکه مأموران به ما دستور ایست دادند، امیر را دیدم که به سمت آنها اسلحه کشیده و من دیگر از آنجا فرار کردم.

متهم در ادامه اعترافاتش صراحتا گفت: شغل پرستاری یک کار پوششی بود و هدف اصلی ما انجام سرقت‌های مسلحانه بود.

سرهنگ کارآگاه آریا حاجی زاده، معاون مبارزه با جرایم جنایی  پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به اعترافات صریح یکی از متهمان به انجام سرقت های مسلحانه و استفاده از پوشش پرستاری سالمندان جهت انجام جرایم و سرقت‌های خود و با توجه به احتمال ارتکاب دیگر جرایم به‌ویژه زورگیری و سرقت‌های مسلحانه توسط متهمان، جهت شناسایی شکات و مالباختگان دستور انتشار بدون پوشش تصاویر هر دو متهم از سوی مقام قضایی صادر شده است؛ لذا از تمامی شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصاویر متهمان شدند دعوت می‌شود تا جهت پیگیری شکایات خود به اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند.

انتهای پیام/ 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها