امروز : پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 September 20
۰۲:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 78362
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 71
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «الیوم السابع»، «محمد بلتاجی» یکی از رهبران اخوان المسلمین و نماینده ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «الیوم السابع»، «محمد بلتاجی» یکی از رهبران اخوان المسلمین و نماینده پیشین مجلس شورای مصر به جرم توهین به قاضی و نماینده دادستانی، در جلسه دادگاه بررسی پرونده «کاخ اتحادیه» به یک سال زندان محکوم شد.
بلتاجی به همراه «محمد مرسی» رئیس جمهور برکنار شده مصر و تعدادی از رهبران اخوان به اتهام تحریک و اقدام به قتل معترضان در جریان اعتراضات مخالفان مرسی در برابر کاخ ریاست جمهوری اتحادیه، محاکمه می‌شود.
رهبران اخوان با اتهامات دیگری از جمله فرار از زندان وادی النطرون در بحبوحه انقلاب مصر که منجر به سقوط مبارک شده بود محاکمه می‌شوند.
بعد از برکناری مرسی با همکاری ارتش مصر، تعداد زیادی از اعضای شناخته شده اخوان به همراه رهبران این گروه بازداشت شده‌‌اند و با اتهامات متعددی از جمله تحریک به قتل و شکنجه معترضان و یا حمله به نیروهای امنیتی روبه رو شده‌اند.
نهاد قضائی مصر احکام سنگین و بی‌سابقه‌ای را برای اعضای اخوان صادر می‌کند، اخیرا دادگاهی مصری 529 اخوانی را به اتهام خشونت در محاکمه‌ای سه‌روزه به اعدام محکوم کرد. «محمد بدیع» رهبر اخوان‌المسلمین مصر و «سعد الکتاتنی» رییس مجلس پیشین در میان محکومان حضور دارند.
انتهای پیام/ب.ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها