امروز : چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 13
۰۶:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 78367
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 37
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از فلسطین الیوم،‌ منطقه غزه پس از بسته شدن گذرگاه کرم ابوسالم و ممانعت صهیونیست ها از ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از فلسطین الیوم،‌ منطقه غزه پس از بسته شدن گذرگاه کرم ابوسالم و ممانعت صهیونیست ها از ورود سوخت،  با بحران جدید سوخت مواجه شده است.

محمد العبادلة سخنگوی یکی از شرکت‌های سوخت غزه اعلام کرد: منطقه غزه با بحران جدی روبرو است و این امر به مدت 10 روز است که با ممنوعیت ورود سوخت از سوی رژیم صهیونیستی (به بهانه اعیاد یهودیان) صورت گرفته است.

وی افزود: بیش از 50 درصد خودروهای غزه به دلیل نبود سوخت متوقف شده‌اند.

رژیم صهیونیستی در چند ماه‌گذشته با ممانعت از ورود سوخت به غزه باعث تعطیلی تنها نیروگاه برق این منطقه شد و چندین بار غزه را به خاموشی برد و همچنین مشکلات بهداشتی و خدماتی را برای شهروندان فلسطینی به بار آورد.

رژیم صهیونیستی از سال 2007 تاکنون غزه را در محاصره قرار داده و این باریکه را با حدود 1.7 میلیون ساکن به زندانی تبدیل کرده است.
مصر نیز بسیاری از تونل های زیرزمینی را که از غزه به خارج حفر شده است، منفجر کرده و عملا تنها مسیر انتقال مواد غذایی و همچنین مواد اولیه اساسی را مسدود کرده است. این روند به ویژه در دولت نظامی مصر تشدید شده است.

 

انتهای پیام/

 
برچسب ها:
آخرین اخبار