امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۰۸:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 78372
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 23
به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری «النشره»، اخبار تحولات تازه امنیتی در لبنان در زیر آمده است: دستگیری 6 تروریست سوری توسط ارتش ...

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری «النشره»، اخبار تحولات تازه امنیتی در لبنان در زیر آمده است:

دستگیری 6 تروریست سوری توسط ارتش لبنان

اطلاعات ارتش لبنان گروهی از جنگجویان سوری وابسته به گروهک جبهه النصره را در کمینی نزدیک شهرک بیت لهیا در استان راشیا الوادی در شرق لبنان دستگیر کردند.

این تروریست ها از طریق شهرک عرسال لبنان وارد خاک لبنان شده و سلاح خود را زمین گذاشتند، آنها قصد داشتند از راشیا عازم بیت جن در خاک سوریه شوند.

نشست امنیتی لبنان با حضور نماینده حزب الله/وزیر کشور لبنان: به هماهنگی با حزب الله نیاز داریم

نشست امنیتی لبنان امروز شنبه در محل وزارت کشور با حضور « حاج وفیق صفا» رئیس کمیته امنیت و ارتباطات حزب الله برای بررسی شرایط امنیتی این کشور درباره شهرک الطفیل تشکیل شد.

« نهاد المشنوق» وزیر کشور لبنان هدف از تشکیل این جلسه امنیتی را ایجاد برنامه ای عملی برای کمک به لبنانی های موجود در شهرک الطفیل که تنها از طریق خاک سوریه می توانند وارد مناطق امن در لبنان شوند، اعلام کرد.

وزیر کشور لبنان تاکید کرد که بدون همکاری حزب الله، نیروهای ارتش و نیروهای امنیتی لبنان امکان کمک به شهروندان لبنانی که در شهرک الطفیل گرفتار شده اند، وجود ندارد.

وی افزود: در 24 ساعت آینده نیروهای امنیتی لبنان نشستی دیگر برگزار می کنند تا ضمن تماس با فعالان و اشخاص موثر در شهرک الطفیل هماهنگی ها برای خروج امن اهالی این شهرک با همکاری حزب الله فراهم گردد.

وی افزود: به هیچ فرد مسلح و شبه نظامی در این روستا اجازه خروج داده نمی شود و ما تنها مسئول حفظ جان لبنانی های مقیم آنجا هستیم.

نهاد المشنوق گفت:با توجه به اینکه حزب الله هم بخشی از درگیری ها در سوریه است و برای تامین امنیت عملیات خارج کردن اهالی الطفیل از این روستا الحاج وفیق صفا رئیس کمیته امنیتی حزب الله هم با حضور در این نشست دیدگاه های بسیار مثبتی نسبت به این قضیه داشتند.

پایگاه خبری النشره نیز خبر داد: ارتش لبنان در منطقه البولیفار در طرابلس لبنان در تعقیب جنگجویان سوری است که از خاک سوریه وارد این منطقه طرابلس شده اند.

تیراندازی نظامیان صهیونیست به سوی کشاورزان لبنانی در نقطه مرزی

نظامیان صهیونیست به سوی شماری از کشاورزان در منطقه سهل الخیام مشرف به شهرک المطله تیراندازی کردند.

النشره نوشت: کشاورزان شهرک کفر کلا در حال شخم زدن زمین های کشاورزی خود در سهل الخیام بودند که یک گشتی نظامی اسرائیل در این منطقه حاضر شده و شماری از نظامیان اسرائیلی هم از خودروهای زرهی رژیم صهیونیستی پیاده شده از پشت سیم های خاردار برای ارعاب کشاورزان لبنانی به سوی آنها تیراندازی کردند و وقتی با بی توجهی کشاورزان روبه رو شدند چند تیر هوایی شلیک کردند و سپس با حضور یک گشتی ارتش لبنان و نیروهای یونیفل آنجا را ترک کردند.
انتهای پیام/.
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها