امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۹:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 78374
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 53
به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، اخبار تحولات امنیتی لیبی در زیر آمده است: وزیر کشور اسبق لیبی: القاعده در لیبی حضور دارد/برخی ...

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، اخبار تحولات امنیتی لیبی در زیر آمده است:

وزیر کشور اسبق لیبی: القاعده در لیبی حضور دارد/برخی نمایندگان کنگره در ناامن شدن لیبی مقصر هستند
فوزی عبدالعال، وزیر کشور اسبق لیبی گفت: در پی ربوده شدن «فواز العیطان» سفیر اردن در لیبی و درخواست گروه ربایندگان برای آزادی الدرسی، تروریست زندانی در امان و همچنین در پی ربوده شدن دیپلمات تونسی در طرابلس هیچ کس در لیبی نمی تواند حضور و فعالیت القاعده در این کشور را انکار کند.
وی در صفحه خود در شبکه اجتماعی فیس بوک نوشت: برخی اعضای کنگره ملی لیبی هم با این گروه های آدم ربا در ارتباط هستند.
عبدالعال، مقامات لیبی و بخصوص کنگره این کشور را مسئول ورود القاعده به این کشور دانست.

وزیر خارجه تونس:ربایندگان دیپلمات تونسی با تروریست های زندانی در تونس در ارتباط هستند

«منجی الحامدی»، وزیر خارجه تونس گفت: ربایندگان مشاور سفیر تونس در طرابلس گروهی هستند که با تندروهایی رابطه داشته اند که سه سال پیش به خاطر حملات علیه نیروهای امنیتی تونس در این کشور دستگیر شده و به زندان افکنده شدند.

وی افزود: آدم رباها خواستار تبادل این زندانیان با دیپلمات ربوده شده تونس هستند.

وزیر خارجه تونس گفت:این گروه شبه نظامی همان هایی هستند که ماه گذشته هم یک دیپلمات دیگر سفارت تونس را ربوده بودند و از خانواده های تروریست های بازداشتی در تونس هستند.

الحامدی تصریح کرد:تونس به دنبال کاهش شمار دیپلمات های خود در لیبی است اما همچنان تعامل با گرو ربایندگان برای تضمین جان دیپلمات ها و آزادی آنها ادامه می دهد.

«العروسی الفطناسی» دیپلمات تونسی دیروز جمعه توسط گروهی ناشناس در مرکز طرابلس ربوده شد. وی دومین دیپلمات تونسی است که طی یک ماه گذشته در طرابلس ربوده شد.

وزارت خارجه تونس هم شهروندان خود را از سفر به لیبی برحذر داشت و در همین حال از اتباع تونسی مقیم لیبی خواست در جابجایی های خود جانب احتیاط پیشه کنند.

ترور فرمانده عملیات گردان وابسته به وزارت کشور لیبی در بنغازی

« فادیا البرغثى»، مسئول اطلاع رسانی بیمارستان الجلا بنغازی خبر داد بلقاسم عید محمود العبیدی، فرمانده عملیات گردان الصلابی در این شهر دیروز جمعه مورد سوء قصد افراد ناشناس قرار گرفت.

وی در این حادثه از چند ناحیه بدنش مورد اصابت گلوله قرار گرفت و به بیمارستان منتقل شد.

عراق بسته شدن سفارتش در لیبی را تکذیب کرد

یک منبع آگاه در سفارت عراق در طرابلس اخبار برخی سایت های خبری درباره بسته شدن سفارت این کشور و اقدام هیئت دیپلماتیک عراقی در ترک لیبی را رد کرد.

این منبع به خبرگزاری التضامن لیبی گفت:این اخبار صحت ندارد و سفارت عراق کار خود را به طور طبیعی ادامه می دهد.

سفارت آلمان در طرابلس هم اعلام کرد سفارتخانه در روزهای بیستم و بیست ویکم آوریل تعطیل رسمی است اما از روز سه شنبه 22 آوریل کار خود را از سر می گیرد.

برخی پایگاه های خبری از بسته شدن سفارتخانه های غربی و عربی در لیبی در پی ربوده شدن دیپلمات های خارجی در این کشور خبر داده بودند.
انتهای پیام/.
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها