امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۲۱:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 78381
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 57
«محمد الجیلانی»، دبیرکل جنبش «حشود» مصر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره تاکید کرد: تصمیم ملک عبد الله، ...

«محمد الجیلانی»، دبیرکل جنبش «حشود» مصر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره تاکید کرد: تصمیم ملک عبد الله، پادشاه عربستان از سمت خود به اخباری که در این اواخر به شدت شایع شده بودند، پایان داد و با برکناری وی از ریاست دستگاه اطلاعات عربستان سعودی در واقع به نقش سیاسی وی در عربستان پایان داده شد.

الجیلانی افزود: شاهزاده بندر که برای خود نقش مرد ماموریت‌های ناپاک را برگزیده بود، هم در روابط خود با اعضای خاندان سعودی و هم رابطه با هم پیمانانش خط مشی دقیق و مستحکمی را پیش گرفت.

بندر بن سلطان از سال 2006 میلادی بیش از چهار بار است که پس از انتصاب به سمت‌های مختلف از سمت‌های خود به دلایل مشکلات حاکم بر خاندان سعودی و یا عدم موفقیت در اجرای ماموریتش برکنار می‌شود و از عرصه سیاسی کنار می‌رود، آخرین ظهور شاهزاده بندر به ژوئن 2012 به همراه «دیوید پترائوس»، رئیس سابق سازمان سیا آمریکا باز می‌گردد و همه شرط بندی کرده بودند، موفقیت بندر در ماموریت جدید محوله آینده سیاسی وی را تضمین خواهد کرد.

الجیلانی افزود: عربستان درحال گرایش‌ به اتخاذ استراتژی‌های جدید در اداره پرونده سوریه است، چون از این بیم دارد که بحران سوریه بازتاب‌های منفی بسیاری نه تنها روی این کشور که دیگر اعضای شورای همکاری خلیج داشته باشد که مهمترین هجوم تروریست‌های تکفیری به این کشورهاست.

دبیرکل جنبش حشود مصر تصریح کرد: پس از شکست عربستان سعودی به رهبری بندر بن سلطان در تمام عرصه‌های دیپلماتیک که آخرین آن ممانعت از حل قضیه هسته‌ای ایران با گروه 1+5 است، باید شاهد تغییر و تحولات بسیار بزرگ‌تر و عمیق‌تری در جناح‌های حاکم در عربستان باشیم، از جمله اینکه پیش بینی می‌شود، ملک عبد الله از قدرت کناره گیری خواهد کرد و آنچه در عربستان هم اکنون در حال رخ دادن است، فراهم کردن زمینه این امر است.

اما در خصوص ادامه حمایت عربستان از تروریسم الجیلانی گفت: به نظر من دستگاه‌های امنیتی و اداری عربستان در آماده باش کامل به سر می‌برند و از این حیث بعید است، سعودی‌ها از تروریست‌ها به ویژه تروریست‌ها تکفیری چشم پوشی کنند، چون آنها سوپاپ اطمینان سعودی‌ها برای حفظ تاج و تختشان در عربستان است.

انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها