امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۰۹:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 78382
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 62
«صالح الحسناوی»، عضو «ائتلاف دولت قانون» به رهبری «نوری المالکی»، نخست وزیر عراق در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس ...

«صالح الحسناوی»، عضو «ائتلاف دولت قانون» به رهبری «نوری المالکی»، نخست وزیر عراق در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بغداد افزود: این نتایج انتخابات است که نوع دولت آینده را مشخص می‌کند و ما برنامه انتخاباتی خود را به گونه‌ای تدوین کرده‌ایم که در آن طیف‌های سیاسی گسترده‌تری حضور یابند.

الحسناوی افزود: به اعتقاد ما در صورتی‌که از سوی مردم عراق مورد حمایت قرار گیریم و اکثریت آرا را به دست آوریم، خواهیم توانست دولت اکثریت سیاسی را تشکیل دهیم.

وی ادامه داد: دولت اکثریت سیاسی با توجه به نظام سیاسی حاکم بر عراق و روند دموکراتیک کشور امری امکان پذیر است و می‌تواند راهگشای ما در بسیاری از مشکلات به خصوص خدماتی که تاکنون ارائه نشده‌اند، باشد.

این عضو ائتلاف دولت قانون عراق با اشاره به اینکه آینده ائتلاف‌های سیاسی نتایج انتخابات رقم خواهد زد گفت: ما تلاش می‌کنیم، برنامه‌ای ارائه دهیم که تمام خواسته‌ها و چشم‌داشت‌های شرکای ما و دیگر طرف‌ها را در برگیرد و اینکه در صورت عدم اجرای این برنامه از سوی یکی از وزرا نخست وزیر اختیار عزل وی را داشته باشد، بنابراین می‌توان بگویم که توافقات و ائتلاف‌های آینده توافقاتی برنامه ریزی شده و دقیق است.

وی در خصوص رابطه با کُردها نیز گفت: کُردها در پس عدم تصویب بودجه هستند و نمی‌خواهند این بودجه تصویب شود و بر این اساس می‌توان گفت که آنها برسر راه رشد و پیشرفت کشور مانع ایجاد می‌کنند.

در همین راستا «ریاض غریب»، دیگر عضو ائتلاف دولت قانون عراق نیز تاکید کرد که مرحله آینده مرحله تشکیل دولت اکثریت است و برای تشکیل چنین دولتی تلاش داریم با «شهروند» و دیگر جریان‌ها و جناح‌های سیاسی ائتلاف کنیم.

غریب افزود: در صورتی که دولت قانون بتواند با جریان‌ها و جناح‌های هم ردیف خود ائتلاف کند، می‌تواند بیش از 100 کرسی پارلمان را به خود اختصاص و دولت اکثریت را تشکیل دهد.

وی در خصوص وضعیت کُردها نیز گفت که کردها با مشکلات داخلی بسیاری مواجه هستند و این موجب می‌شود تا بخشی از آنها جذب ائتلاف دولت قانون شوند و این راه را بر تشکیل دولت اکثریت هموارتر خواهد کرد.
انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها