امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۰۴:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 78383
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 33
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، نیروهای ارتش سوریه از سه‌شنبه گذشته عملیات گسترده‌ای را در مناطق و کوی‌های ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، نیروهای ارتش سوریه از سه‌شنبه گذشته عملیات گسترده‌ای را در مناطق و کوی‌های بخش قدیمی شهر حمص آغاز کردند و موفق شدند، پیروزی‌های چشمگیری را محقق کنند.

تصاویر زیر از بخش‌های آزاد شده شهر حمص به خصوص کوی «جوره الشیاح» گرفته شده است. شهر «حمص» سومین شهر بزرگ سوریه پس از دمشق،‌ پایتخت سیاسی سوریه و حلب، پایتخت اقتصادی این کشور به شمار می‌آید.

محله «بابا عمرو» از مناطق مرکزی شهر حمص است و از دیگر مناطق مهم این شهر می‌توان از کوی‌های «خلدیه»، «حمص قدیم»، «القصور» و «جوره‌الشیاح» نام برد. کوی‌های «جوبر» و «سلطانیه» از دیگر مناطق شهر حمص است.

شهر حمص یک شهر تاریخی نیز به شمار می‌آید و مسجد النوری الکبیر، مسجد خالد بن الولید، آرامگاه الکتیب، دژ کردان، دژ حمص، کنیسه أم الزنار و کنیسة مارلیان از جمله مهمترین آثار تاریخی آن است.

اکنون از آن همه شکوه و عظمت تنها ویرانه‌ای برجا مانده که رهاورد دموکراسی غرب و گروه‌های مسلح تروریستی برای مردم سوریه است.

 

انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها