امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۰۴:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 7839
تاریخ انتشار: ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۰۴
تعداد بازدید: 175
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «فرانسه»، کارکنان آلمانی شرکت آمریکایی «آمازون» امروز برای نخستین‌بار در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «فرانسه»، کارکنان آلمانی شرکت آمریکایی «آمازون» امروز برای نخستین‌بار در اعتراض به میزان دستمزدها دست از کار کشیدند.

بر اساس اطلاعاتی که اتحادیه کاری «فردی» در اختیار گذاشته است، کارکنان در 2 مرکز واقع در «بادهرسفلد» و «لایپزیک» از ساعت 6 صبح امروز اعتصاب کردند.در بادهرسفلد این اعتصاب با تظاهراتی که حدود ساعت 11 در مرکز شهر برگزار شد، همراه بود. در شهر لایپزیک نیز کارکنان آمازون تظاهرات کردند.

فردی تلاش می‌کند تا 9 هزار تن از کارکنان شرکت آمازون در آلمان قراردادی داشته باشند که برای شرکت‌های خرده فروشی و سفارشات پستی منعقد می‌شود.

با این حال «رالف کلبر» رئیس شرکت آمازون در آخرین نشست مطبوعاتی خود با چنین درخواستی مخالفت کرده است.

بادهرسفلد بزرگترین مرکز آمازون در آلمان است که 3 هزار تن در آن مشغول به کار هستند. در لایپزیک نیز 2 هزار تن در آمازون شاغل هستند.

آمازون اعلام کرده است که در سال اول هر ساعت 9.30 یورو (12 دلار) به کارکنانش حقوق می دهد و پس از آن دستمزدها به ساعتی 10 یورو افزایش می‌یابد. فردی پیشنهاد داده است که دست کم این رقم در لایپزیک به ساعتی 10.66 یورو افزایش یابد.

انتهای‌پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها