امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۱۱:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 78395
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۳
تعداد بازدید: 91
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قزوین، چهل و سومین جشنواره فیلم رشد پیش از ظهر امروز با حضور جمعی از دانش‌آموزان، فرهنگیان، ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قزوین، چهل و سومین جشنواره فیلم رشد پیش از ظهر امروز با حضور جمعی از دانش‌آموزان، فرهنگیان، مسئولان و نماینده وزارت آموزش و پرورش در سینمای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان قزوین آغاز به کار کرد.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش قزوین در این مراسم طی سخنانی با تاکید بر اهمیت، ظرافت و حساسیت نقش و فعالیت آموزش و پرورش در امور انسانی گفت: در شرایط کنونی که جامعه از پیشرفت فراوانی در عرصه‌های علمی و فناوری برخوردار است، ارتقای دانش معلمان یک ضرورت محسوب می‌شود که عوامل زیادی به این ضرورت دامن می‌زنند.

رضا طاهرخانی جشنواره فیلم رشد را نوعی رسانه آموزشی خواند و خواستار استفاده درست والدین، دانش‌آموزان و فرهنگیان از فرصت برگزاری جشنواره و تهیه فیلم برای شرکت در آن شد.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش قزوین با اشاره به قدمت و اهمیت این جشنواره ادامه داد: فیلم‌های جشنواره امسال از امروز سی‌ام فروردین‌ماه تا سوم اردیبهشت‌ماه در سالن‌ها و مدارسی در آموزش و پرورش ناحیه یک و 2 قزوین و شهرستان‌های البرز، تاکستان و بویین‌زهرا به صورت همزمان اکران می‌شود.

گفتنی است، از استان قزوین پنج فیلم در چهل و سومین جشنواره فیلم رشد شرکت داشتند که 2 مورد از آن‌ها برگزیده شدند.

این فیلم‌ها که از ساخته‌های دانش‌آموزان استان است با نام‌های «تجربه تازه» و «روایت تا به تا» به دست دانش‌آموزان ساخته شده است.

در مراسم افتتاحیه این جشنواره که محسن پناهی کارشناس تولید فیلم دفتر تکنولوژی آموزش وزارت آموزش و پرورش، طیب ملکی مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان قزوین و جمعی از مسئولان اداره کل آموزش و پرورش قزوین نیز حضور داشتند از محدثه اردکانی و مهسا شمس به دلیل ساخت فیلم «تجربه تازه» و فائزه شهسواری و محدثه محمدی برای فیلم «روایت تا به تا» تقدیر به عمل آمد.

همچنین رضوان رجبی متولد 74 از فیلمسازان استان است که در چهل و سومین جشنواره فیلم رشد در بخش بین‌المللی و در کنار داوران مطرح کشور به قضاوت آثار برگزیده از میان فیلم‌های رسیده به دبیرخانه این جشنواره می‌پردازد.

انتهای پیام/77011/م30/پو3002
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها