امروز : دوشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۶ - 2017 May 22
۲۱:۰۳
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 7841
تاریخ انتشار: ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۰۴
تعداد بازدید: 142
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از سایت خبری «حتی الیوم»، «اسامة النجیفی» رئیس پارلمان عراق از ارجاع درخواست دادستانی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از سایت خبری «حتی الیوم»، «اسامة النجیفی» رئیس پارلمان عراق از ارجاع درخواست دادستانی کل مبنی بر انتخاب رئیس جمهور جدید عراق به جای جلال طالبانی «رئیس جمهور کنونی» به منظور بررسی قانونی این موضوع به کمیته قانونی خبر داد که به گفته وی پاسخ به این درخواست، دو هفته به تاخیر خواهد افتاد.

«محمد الخالدی» ناظر پارلمان عراق اظهار داشت که ما درخواست دادگاه عراق برای انتخاب رئیس جمهور جدید به جای جلال طالبانی را به منظور بررسی و ارائه سازوکارهای مناسب به کمیته قانونی فرستادیم.

وی در ادامه افزود:‌ پاسخ به این درخواست دو هفته طول می‌کشد و رایزنی قانونی رئیس پارلمان، آن را به کمیته قانونی فرستاده است.

طالبانی در دسامبر گذشته بر اثر سکته مغزی و درمان بیماری به آلمان سفر کرد و در آنجا بستری شد. پیش از این، دفتر وی از بهبودی وضعیت جسمانی وی خبر داده بود.

بر اساس این گزارش، ریاست دادستانی کل از اسامه نجیفی خواست تا با توجه به عدم حضور جلال طالبانی در منصب ریاست جمهوری، اقدامات قانونی را اعمال کند. 

بر طبق ماده 72 قانون اساسی عراق، در صورتی که سمت ریاست جمهوری به هر دلیلی خالی شود، برای تکمیل مدت باقی‌مانده ریاست جمهوری ، رییس جمهور جدیدی انتخاب می‌شود.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار