امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۱:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 7842
تاریخ انتشار: ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۰۴
تعداد بازدید: 78
به گزارش خبرنگار حوادث خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در روز 26 اردیبهشت سال جاری فردی با مراجعه به مأموران گشت کلانتری 152 خانی ...

به گزارش خبرنگار حوادث خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در روز 26 اردیبهشت سال جاری فردی با مراجعه به مأموران گشت کلانتری 152 خانی آبادنو به آنها اعلام کرد که سارق خودرواش را به همراه خودرو مسروقه در منطقه عبدل آباد مشاهده کرده است و با به‌دست آمدن مشخصات خودرو پژو پارس سفید رنگ مسروقه و با راهنمایی مالباخته، مأموران کلانتری 152 به محل توقف خودروی مسروقه مراجعه کردند.

با حضور مأموران در محل توقف خودرو، جوانی 20 ساله با مشاهده مأموران قصد متواری شدن بوسیله ماشین مسروقه را داشت که در حین فرار با یک دستگاه خاور برخورد، متوقف و نهایتا در حالیکه همچنان با پای پیاده قصد فرار داشت، در یک تعقیب و گریز توسط مأموران دستگیر شد.

در بازرسی اولیه از خودرو کشف شده، مأموران موفق به کشف البسه نیروی انتظامی، یک رشته دستبند و همچنین تعدادی احکام مجعول شدند.

با توجه به اظهارات مالباخته مبنی بر اینکه متهم به نام مهدی 20 ساله در پوشش لباس نظامی و معرفی خود به عنوان مأمور نیروی انتظامی اقدام به سرقت خودرو کرده، پرونده مقدماتی با موضوع سرقت تحت پوشش مأمور تشکیل و به دستور شعبه ششم بازپرسی دادسرای جنایی، متهم جهت رسیدگی تخصصی در اختیار اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.
مالک خودرو پس از حضور در اداره پنجم، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: در ساعت در روز 25 فروردین سال جاری در حالیکه داخل نمایشگاه فروش اتومبیل در رباط کریم نشسته و قصد فروش خودرو شخصی‌ام را داشتم، شخص جوانی در حالیکه لباس نیروی انتظامی به تن داشت وارد نمایشگاه شد و پیشنهاد خرید خودرو را مطرح کرد.

در مدت زمان کوتاهی که در حال صحبت بر سر قیمت خودرو بودیم، این جوان به گونه‌ای صحبت کرد که اعتمادم را جلب کرد و به همین علت زمانیکه درخواست کرد تا به بهانه امتحان خودرو، با ماشین گشتی در خیابان بزند سوئیچ ماشین را به او داده و بدون آنکه خود سوار ماشین شوم به او اجازه دادم تا به تنهایی سوار ماشین شود؛ دقایقی از رفتن این جوان به همراه ماشین گذشت اما از او دیگر خبری نشد و آن زمان بود که متوجه شدم که خودرو سرقت شده است.

با توجه به اظهارات شاکی و اعتراف صریح متهم به سرقت تحت پوشش مأمور، کارآگاهان ضمن بررسی سوابق احتمالی متهم به تجمیع پرونده‌های مشابه پرداخته و در ادامه موفق به شناسایی تعداد دیگری از مالباختگانی شدند که توسط متهم مورد سرقت خودرو و یا موتورسیکلت قرار گرفته بودند.

در بررسی سوابق متهمان سابقه‌دار نیز مشخص شد که متهم یکی از مجرمان سابقه‌دار در زمینه سرقت بوده و در سال 90 توسط کلانتری 152 دستگیر و دارای پرونده در پایگاه پنجم پلیس آگاهی است.

سرهنگ کارآگاه علی غیاثوند، معاون مبارزه با سرقت‌های خاص  پلیس آگاهی تهران بزرگ، با بیان این موضوع که صرف پوشیدن لباس نظامی به معنای وابستگی افراد به ارگان نظامی و انتظامی نبوده و تمامی پرسنل نظامی و انتظامی دارای کارت شناسایی عکس‌دار هستند، گفت: در ادامه رسیدگی به این پرونده و با شناسایی تعداد دیگری از مالباختگان، کارآگاهان اداره پنجم اطلاع پیدا کردند که متهم به شیوه و شگردهای مختلف و در پوشش مأمور ارگان‌های نظامی، دولتی و قضایی و یا داشتن ارتباطات ویژه با مقامات، اقدام به جلب اعتماد افراد کرده و در ادامه وسایل نقلیه موتوری و سواری مالبالختگان را سرقت و به فروش می‌رسانده و یا به بهانه استخدام افراد در ارگان مختلف نظامی و دولتی اقدام به اخاذی و گرفتن وجوه نقد از افراد می‌کرده است.

لذا از تمامی مالباختگانی که بدین شیوه و شگرد مورد سرقت و اخاذی قرار گرفته‌اند دعوت می‌شود تا جهت شناسایی متهم و پیگیری شکایت خود به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند.

انتهای پیام/ 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها