امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۱۷:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 78424
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۳
تعداد بازدید: 116
علیرضا اسماعیلی رئیس مؤسسه متن در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی فارس با اعلام این خبر گفت: یکی از پروژه‌های مؤسسه ما شناسایی و چاپ و انتشار آثار هنری ...

علیرضا اسماعیلی رئیس مؤسسه متن در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی فارس با اعلام این خبر گفت: یکی از پروژه‌های مؤسسه ما شناسایی و چاپ و انتشار آثار هنری ایران در موزه‌ها و مجموعه‌های خصوصی خارجی است که در این راستا تاکنون کتابی با عنوان «شاهکارهای هنر ایران در مجموعه‌های لهستان» منتشر شده است و در گام بعدی در حال انتشار کتابی با عنوان « جلوه‌هایی از هنر  ایران در مجموعه‌های مجارستان» هستیم.

وی افزود: این کتاب شامل تصاویری از آثار هنری ایران در دوره قاجاریه است که در موزه‌ها و مجموعه‌های خصوصی مجارستان نگهداری می‌شود و تاکنون کمتر شناخته شده است.

اسماعیلی با بیان این که این کتاب شامل تصاویر و مجموعه مقالاتی درباره این آثار هنری است گفت: این کتاب شامل تصاویری از نسخه های خطی، انواع مهر، نقاشی، خاتم کاری، حکاکی، عکاسی، ظروف مینایی و سفالینه، فرش های دست بافت، آثار چوبی، جواهرات، نقاشی های لاکی، آینه و قلمدان و سلاح و ابزارآلات فلزی می‌شود.

مدیر مؤسسه متن وابسته به فرهنگستان هنر در ادامه گفت: این کتاب با حمایت شرکت سرمایه‌گذاری های خارجی ایران به زودی منتشر خواهد شد.
انتهای پیام/
   
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها