امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۱۳:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 7844
تاریخ انتشار: ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۰۴
تعداد بازدید: 215
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مسعود اخوان ضمن هشدار به زائران برای سفر انفرادی به سامرا گفت: در حال حاضر با برنامه ریزی‌های ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مسعود اخوان ضمن هشدار به زائران برای سفر انفرادی به سامرا گفت: در حال حاضر با برنامه ریزی‌های انجام شده و تدابیر امنیتی فراهم شده بیشتر زائرانی که به عتبات عالیات مشرف می‌شوند برای زیارت حرمین عسکریین به سامرا می‌روند.

وی ادامه داد: خوشبختانه با مذاکراتی که با مسئولان امنیتی عراقی داشتیم، توانسته‌ایم تا حدودی امنیت زائرانی که با کاروان و از طریق سازمان حج به عراق مشرف می‌شوند را تامین کنیم تا زائرانی که تمایل دارند به سامرا و زیارت امامین عسکریین بروند مشکلی نداشته باشند.

اخوان با اشاره به کمبود امکانات و همچنین عدم امنیت کامل در شهر سامرا گفت: امکان اقامت برای زائران در سامرا وجود ندارد. به عبارت دیگر چون در سامرا هتل و یا محل اقامت مناسبی برای اینکه زائران بتوانند یک شب و یا حتی چند شب بمانند، وجود ندارد زائران نمی‌توانند اقامتی بیشتر از چند ساعت در سامرا داشته باشند. البته مسائل امنیتی هم از دیگر دلایل مهمی است که امکان اسکان و ماندن زائران در سامرا را غیر ممکن کرده است.

وی ادامه داد: بر این اساس برنامه زیارتی زائران ایرانی در سامرا اینگونه است که صبح عازم سامرا می‌شوند و بعد از ظهر و بعد از نماز و ناهار بر می‌گردند. البته برای اعزام به سامرا دو برنامه وجود دارد برخی از کاروان‌ها اول به زیارت امامزاده محمد می‌روند بعد به سامرا و زیارت حرمین عسکریین مشرف می‌شوند و بعدازظهر بر می‌گردند و برخی دیگر از کاروان‌ها اول سامرا می‌روند و در برگشت به زیارت امامزاده محمد می‌روند.

مدیر کل عتبات سازمان حج و زیارت گفت: یکی از مهمترین دلایل ناامنی در مورد سامرا وجود گروه‌های تروریستی و مخالف دولت در این منطقه است. البته ناامنی باوجود همه مسائل امنیتی، در کل عراق وجود دارد. تقریبا به طور متوسط هر هفته حداقل چندین انفجار در عراق اتفاق می‌افتد که دلیل عمده آن وجود همین گروهای مخالف دولت و گروه‌های تروریستی است؛ اما این منطقه به خاطر نزدیک بودن به تکریت و محلی که بیشتر بعثی‌ها در آن حضور دارند از امنیت کمتری برخوردار است و امکان وقوع هر گونه حمله تروریستی بیشتر است و همین باعث شده است که عبور و مرور ایرانیان برای زیارت حرمین عسکریین با مشکلات بیشتری مواجه باشد.

وی ادامه داد: کاروان‌هایی که از طریق سازمان حج به سامرا می‌روند اسکورت می‌شوند به همین علت سعی شده بیشتر کاروان‌ها به سامرا هم بروند؛ اما باید تاکید کنم که سفرهای انفرادی ایرانیان به عراق و مخصوصا سامرا از هیچ امنیتی برخوردار نیست و ما چون هیچ گونه اطلاعی از این گونه سفرها نداریم نمی‌توانیم هیچ امنیتی برای این افراد تامین کنیم. تمام آنانی که به صورت انفرادی به عراق می‌روند قطعا احتمال بیشتری دارد که در معرض حمله گروه‌های تروریستی قرار گیرند. حتی سازمان چون اطلاع کاملی از ورود و خروج این افراد ندارد اگر اتفاقی برای آنها بیفتد مطلع نمی‌شود.

اخوان تاکید کرد: اگر چه گروه‌های تروریستی مختلفی در عراق وجود دارند و روزانه فعالیت می‌کنند اما مهمترین گروه تروریستی که امنیت زائران ایرانی را به مخاطره می‌اندازد گروه تروریستی القاعده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها