امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۸:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 78441
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۲۵
تعداد بازدید: 25
امیر هامونی مدیرعامل فرابورس ایران در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به اینکه حمایت‌های دولت باید ...

امیر هامونی مدیرعامل فرابورس ایران در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به اینکه حمایت‌های دولت باید هم از طرف تزریق منابع سرگردان در جامعه و ایجاد شفافیت‌ اطلاعاتی در تصمیمات کلان اقتصادی باشد، اظهار داشت: اخیراً بازار سهام واکنش‌هایی به تصمیم بودجه‌ای دولت نشان داد که دولت متوجه حساسیت این بازار شده است.

وی افزود: تعیین نرخ سود بانکی، ابهام در خوراک پتروشیمی‌ها و پالایشگاه‌ها از موارد مهمی بود که بازار سرمایه به حق واکنش نشان داد که دولت باید در رفتار اقتصادی خود تجدیدنظر اساسی کرده و نگرانی سرمایه‌گذاران در بلندمدت و نه کوتاه مدت را برطرف کند.

هامونی با اشاره به اینکه ایجاد شفافیت در رفتارها و تصمیمات کلان اقتصادی منجر به اعتماد بیشتر سرمایه‌گذاران خواهد شد، افزود: از شورای پول و اعتبار گرفته تا وزارت صنعت و تجارت باید باید بیش از اتخاذ تصمیمات آن را بر بازار سرمایه پیش‌بینی کند؛ البته در جریان تصمیم‌گیری نباید مباحث به صورت علنی و رسانه‌ها عمومیت یابد.

مدیرعامل فرابورس ایران با اشاره به اینکه قابل پیش‌بینی بودن سیاست‌ها و متغیرهای کلان اقتصادی به شفافیت بیشتر کمک می‌کند، گفت: این شفافیت تنها می‌تواند از دولت آغاز شده و به بدنه‌های آن برسد.

وی با تأکید دوباره بر اینکه دولت پیش از تصمیم‌گیری درباره متغیرهای کلان اقتصادی اثرات آن را بر بازار سرمایه باید پیش‌بینی کند، گفت: اکنون بازار سرمایه بازاری است که مؤلفه‌های آن بسیار گسترده شده و به راحتی دیگر قابل تحلیل نیست و قطعاً باید از طرف دولت ملاحظات و حمایت‌هایی ویژه داشته باشد.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها