امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۷:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 7845
تاریخ انتشار: ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۰۴
تعداد بازدید: 187
«احمد منیر»، استاندار حمص در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق تاکید کرد که اوضاع در شهر حمص روز به روز رو به ...

«احمد منیر»، استاندار حمص در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق تاکید کرد که اوضاع در شهر حمص روز به روز رو به بهتر شدن می‌گذارد، به ویژه پس از تسلط ارتش سوریه بر ریف حمص و در دست گرفتن کنترل آن و محاصره ورودی‌های شهر القصیر که هم اکنون به طور کامل توسط نیروهای ارتش سوریه به محاصره درآمده است.

احمد منیر در این خصوص اعلام کرد که بیش از 400 جوان سوری برای دفاع از مناطق و شهرهای مختلف استان به مقاومت مردمی سوریه پیوسته‌اند.

همچنین استاندار حمص درباره اوضاع میدانی شهر حمص گفت که اوضاع میدانی در این شهر هر روز از وضعیت خوب به سمت بهتر شدن می‌رود، به ویژه پس از عملیات نظامی که نیروهای ارتش سوریه علیه گروه‌های جهادی تکفیری انجام داده و موفق شدند، کنترل کامل ریف القصیر را از کنترل گروه‌های جهادی تکفیری وابسته به جبهه النصره خارج کنند و شمار زیادی از عناصر وابسته به این گروه جهادی تکفیری را به قتل رسانده و زخمی کنند.

وی درباره عملیات ارتش سوریه در استان حمص توضیح داد که نیروهای ارتش سوریه هم اکنون شهر القصیر را به محاصره خود درآورده‌اند و برای جلوگیری از خروج و فرار افراد مسلح و گروه‌های تروریستی یا ورود آنها هم اکنون شهر القصیر را به محاصره خود درآورده‌اند.

احمد منیر گفت که شهر القصیر شهری مرزی به شمار می‌آید که در جوار مرزهای لبنان قرار دارد و طی بحران سوریه از این منطقه صدها فرد مسلح و تروریست وارد این شهر شدند.

وی با اشاره به اینکه جمعیت روستاهای وابسته به شهر القصیر به بیش از 50 هزار نفر می‌رسد، گفت:‌ به نظر من مبالغه نیست اگر گفته شود که طی این مدت بیش از 50 هزار فرد مسلح وارد شهر القصیر شدند که دارای تابعیت‌های عربی و خارجی بودند.

منیر افزود: این مجموعه‌های مسلح پس از ورود به شهر اقدام به بیرون راندن اهالی این مناطق برای تصرف خانه‌ها و بناهای مسکونی آنها کردند تا از آنها به عنوان مقرهای عملیاتی خود استفاده کنند و حملات و هجوم‌هایی را از این مناطق علیه ارتش و مردم سوریه به راه بیاندازند، اما ارتش سوریه کاملا از آنچه در این شهر روی می‌داد، آگاه و مطلع بود و براساس اطلاعاتی که در اختیار داشت، حملات خود به این شهر را تدارک دید و انجام داد که موفقیت‌های چشمگیری نیز داشته است و در این راستا و برای جلوگیری از افزایش و تشدید خونریزی‌ها پیشنهاد گفت‌وگو و مذاکره برای تسلیم سلاح افراد مسلح و گروه‌های تروریستی را دادند که این پیشنهاد را رد و اعلام کردند به جنگ ادامه خواهند داد.

استاندار حمص تاکید کرد که در راستای این تغییر و تحولات ارتش سوریه نقشه دقیقی را برای ورود به شهر القصیر و غلبه بر تروریست‌های مستقر در این منطقه کشید، به خصوص اینکه ارتش سوریه به خوبی از مناطق حضور و استقرار و مخفی‌گاه‌های آنها آگاه است و طی روزهای آینده ارتش سوریه حملات گسترده‌ای را علیه این گروه‌های تروریستی انجام خواهند داد و پیروزی‌های سرنوشت‌سازی را رقم خواهند زد.

وی درباره استقبال مردم از نیروهای ارتش سوریه و عملیات‌های آن در القصیر و همچنین مقاومت مردمی سوریه گفت که مردم استان حمص استقبال گسترده‌ای از ارتش سوریه کرده و بسیاری از آنها داوطلب پیوستن به صفوف مقاومت مردمی به ویژه صفوف دانشگاه «البعث» شدند که بسیاری از داوطلبان پیوستن به صفوف مقاومت مردمی از مناطق و شهرهای مختلف سوریه را جذب خود کرده است و تمایل و گرایش بسیاری در میان این افراد برای آزادی بلندی‌های اشغالی جولان از اشغالگری دشمن صهیونیستی مشاهده می‌شود که زبانی جز زبان زور و مقاومت نمی‌شناسد.

استاندار حمص در این خصوص توضیح داد که تاکنون شمار افراد داوطلبی که در صفوف مقاومت مردمی سوریه نام نویسی کرده‌اند، به بیش از 400 جوان از تمام طیف‌های و گروه‌ها و اقشار جامعه می‌رسد.
انتهای پیام/ق
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها