امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۷:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 78472
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۳۴
تعداد بازدید: 89
همایون امیرزاده مشاور علمی فرهنگی و مدیریتی معاون فرهنگی وزارت ارشاد در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری ...

همایون امیرزاده مشاور علمی فرهنگی و مدیریتی معاون فرهنگی وزارت ارشاد در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس اظهار داشت: ظرفیت ثبت نام بن کارت‌های دانشجویی به امروز به پایان رسید.

وی در پاسخ به اینکه دلیل اختلال در سایت ثبت نام به دلیل به پایان رسیدن اعتبار بن کارت بوده است، توضیح داد: برای بن کارت‌های دانشجویی امسال حدود 7 میلیارد و 200 میلیون تومان اختصاص یافت که تمام این میزان امروز به پایان رسید.

وی ادامه داد: حدود 220 دانشجو از روز 27 فروردین ماه موفق به ثبت نام در سامانه بن کارت دانشجویی نمایشگاه کتاب شدند اما با توجه به اینکه سطح اعتبارات در مرحله اول به پایان رسید در حال مذاکره با برخی نهادها و سازمانها هستیم تا مرحله دومی از ثبت نام را نیز آغاز کنیم.

مشاور علمی فرهنگی و مدیریتی معاون فرهنگی وزارت ارشاد در ادامه با تاکید بر اینکه در نظر داریم مرحله دوم ثبت نام بن کارت‌ها را نیز انجام دهیم، اضافه کرد: این مهم در صورتی محقق خواهد شد که همکاری نهادها و سازمان‌ها و برخی وزارتخانه‌ها را داشته باشیم.

براساس این گزارش، معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همزمان با برگزاری بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران جهت تسهیل در امر توزیع یارانه خرید کتاب در سراسر کشور برای دانشجویان و طلاب دستور العمل زیر را ابلاغ کرد.

امسال میزان اعتبار بن‌های کتاب افزایش 20 درصدی داشته است از این رو حدود 7 میلیارد تومان برای این بخش تخصیص یافته است.

ثبت نام از تاریخ 1393/01/27 آغاز شده بود و از طریق سامانه ثبت نام کارت الکترونیکی یارانه‌ای کتاب به آدرس Tibf.net دانشجویان امکان ثبت نام داشتند. زمان توزیع کارت از تاریخ 1393/02/07 تا پایان نمایشگاه است.

اعتبار موجود در کارت‌ها 600 هزار ریال است که 300 هزار ریال آن به عنوان یارانه کتاب توسط معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و معادل آن نیز توسط شخص دریافت کننده کارت به صورت اینترنتی پرداخت می‌شود.

یارانه پرداختی برای خرید کتاب از بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران است. کارتهای ویژه خرید در نمایشگاه فقط در مدت برگزاری نمایشگاه اعتبار داشته و از طریق دستگاههای کارت خوان داخل نمایشگاه قابل استفاده است و پس از آن به مانند کارتهای مجازی خرید کتاب تا پایان خرداد ماه سال جاری امکان خرید از نمایشگاه آنلاین کتاب تهران وجود دارد.

 

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها