امروز : شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 17
۰۳:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 78486
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۵۰
تعداد بازدید: 31
به گزارش فارس، روزنامه الدیار لبنان با اعلام خبر دیدار نبیه بری و سید حسن نصرالله، بدون اشاره به زمان آن، افزود، به نظر می‌رسد که جریان 8 مارس، نامزد ...

به گزارش فارس، روزنامه الدیار لبنان با اعلام خبر دیدار نبیه بری و سید حسن نصرالله، بدون اشاره به زمان آن، افزود، به نظر می‌رسد که جریان 8 مارس، نامزد مورد توافق خود برای ریاست جمهوری را انتخاب کرده و اکنون توافق بری روی میشل عون است.

الدیار نوشت: سناریوهای مطرح برای ریاست جمهوری، در سطح داخلی لبنان، لبنانی باقی خواهد ماند اما به نظر می‌رسد که این امر به تحولات منطقه‌ای و بین المللی نیز بستگی دارد؛ از سوریه گرفته تا موضوع هسته‌ای ایران.

این روزنامه نوشت که در سطح داخلی نبیه بری از فرصت استفاده کرد و چهارشنبه را برای برگزاری جلسه انتخاب رئیس جمهور اعلام کرد تا همه را در برابر مسئولیت خود قرار دهد.

بنا بر این گزارش، هر چند ممکن است جلسه روز چهارشنبه برای انتخاب رئیس جمهور به حد نصاب برسد، اما ممکن است که مطرح شدن نامزد جدیدی، برخی را غافلگیر کند و کار به جلسه دیگری بکشد تا توافق بین‌المللی و منطقه‌ای بر سر آن به توافق برسد.

الدیار افزود: روایتی هم هست، هر چند سندش ضعیف است، می‌گوید که حتی رئیس جمهور جدید، تعیین شده و مورد توافق هم قرار گرفته و کاخ سفید و برخی محافل و مشخصا ایرانی و عربستانی و فرانسوی از آن مطلع هستند... .

منابعی در جریان 8 مارس در روزهای گذشته اعلام کرده بودند که سفر شخصیت‌های لبنانی به پاریس، واشنگتن و ریاض افزایش یافته است. با این حال، به نظر می‌رسد توافق منطقه‌ای و بین‌المللی بر این است که رئیس جمهوری جدید با اجماع مطلق انتخاب شود نه با دو سوم آراء و شاید هم در آینده نزدیک شاهد انتخاب رئیس جمهور با اختلاف چند رأی باشیم مانند آنچه برای سلیمان فرنجیه و الیاس سرکیس رخ داد.

الدیار افزود که جریان 14 مارس در حال بررسی وضعیت نامزدی سمیر جعجع رئیس حزب «نیروهای لبنانی» است در حالیکه 8 مارس از جمله نبیه بری رئیس پارلمان، میشل عون رئیس «جریان آزاد ملی» را برای نامزدی این جریان انتخاب کرده‌اند.

الدیار نوشت: اطلاعات رسیده نشان میدهد که بری با سید حسن نصرالله دیداری داشته است و بر روی عون توافق حاصل شده.

بنا بر این گزارش، منابع مطلع تاکید کردند که در دیدار نصرالله و بری به جزئی‌ترین جزئیات سیاسی و امنیتی لبنان و همچنین موضوعات منطقه‌ای نیز پرداخته شده است تا نحوه تعامل با تحولات داخلی و منطقه‌ای مورد بررسی قرار بگیرد.

بنا بر اعلام منابع مطلع، جریان 8 مارس میشل عون را نامزد خود تعیین کرده است ... اما در عین حال بعید نیست که در لحظات آخری که به برگزاری جلسه انتخاب رئیس جمهور مانده، اسامی اشخاص جدیدی مطرح شود.

الدیار با اشاره به حساسیت موقعیت کنونی در منطقه و لبنان و اتفاقاتی که در سوریه در جریان است و با اشاره به موفقیت‌های چشم‌گیر ارتش سوریه در منطقه القلمون، تاکید کرد که انیجا چهره حقیقی  سران مقاومت (در لبنان یعنی نصرالله و بری) بارز شد و امید برخی (مخالفان) درباره اختلافات میان این دو (حزب الله و جریان امل) از درجه اعتبار ساقط شد... و این امر بسیار مهم و راهبردی برای مقاومت در لبنان است.
انتهای پیام/ص 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها