امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۲۰:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 78505
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۸:۵۱
تعداد بازدید: 32
پیروز قربانی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در خصوص فصلی که در راه‌آهن گذراند و همچنین کسب مقام دهمی این ...

پیروز قربانی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در خصوص فصلی که در راه‌آهن گذراند و همچنین کسب مقام دهمی این تیم در حالی که قرار بود برای کسب سهمیه آسیایی بجنگند صحبت‌هایی را انجام داد که در زیر می‌خوانیم.

فارس: راه‌آهنی که قرار بود برای سهمیه آسیایی بجنگد در پایان برای بقا در لیگ تلاش می‌کرد.

خدا را شکر که این فصل تمام شد و از آن خلاص شدیم! به هرحال زمانی که تیم نتیجه نمی‌گیرد مشکلاتی وجود دارد. ما از ابتدای فصل مسایلی گریبانگیرمان شد که تا پایان ادامه داشت. زمانی که یک بازیکن از بازی کردن خود لذت نمی‌برد، شرایط بسیار دشواری دارد. ما می‌توانستیم با بازیکنانی که داشتیم سهمیه آسیایی بگیریم اما برای بقا جنگیدیم. بازیکنان تمام تلاش‌شان را کردند تا تیم در لیگ برتر حفظ شود.

فارس: این مشکلات از کجا نشأت می‌گرفت؟

ما در ابتدای فصل مشکلات مالی نداشتیم اما این مسائل برای ما پیش ‌آمد. به نظرم نحوه ارتباط برقرار کردن بین مربی با بازیکن بسیار مهم است. شاید این مسائل برای من و امثال من بیشتر اتفاق بیفتد. این ارتباط می‌توانست خیلی بهتر باشد، اینکه یک بازیکن در میدان بازی کند یا خیر بسته به نظر سرمربی است اما می‌تواند این موضوع خیلی راحت گفته شود نه اینکه در انگیزه بازیکن تأثیر بگذارد. به شخصه از عملکردم در این فصل راضی نیستم. می‌توانستم خیلی بهتر از این باشم.

فارس: یعنی نتوانستی آنطور که باید و شاید در زمین حاضر شوی؟

از عملکردم در این فصل به هیچ عنوان راضی نیستم. 20 درصد از توانایی خود را به نمایش گذاشتم. حتی حاضر نیستم به فصلی که گذشت فکر کنم فصل قابل دفاعی برایم نبود دوست دارم از کارنامه ورزشی‌ام این فصل را حذف کنم از فوتبال بازی کردنم لذت نبردم.
 فارس: علت این موضوع چه بود؟

به هرحال مشکلاتی وجود داشت، سبک مربی‌گری منصور ابراهیم‌زاده خاص خودش بود اما من آن را نمی‌پسندیدم. در اواخر فصل این موضوع بهتر شد آن هم با کمک حسین پاشایی. یک نکته‌ای را می‌خواهم بگویم؛ کاری ندارم که کسی ناراحت شود یا خیر اما بیشترین کسی که در حفظ راه‌آهن در لیگ برتر نقش داشت حسین پاشایی بود. این فصل برای من گذشت و تمام شد دوست ندارم به آن فکر کنم.

زمانی که بازیکن با اکراه سر تمرین حاضر شود، بسیار بد است. این مسائل روی بازیکن تأثیر می‌گذارد با شناختی که از سایر بازیکنان هم دارم می‌دانم که همگی توان 20 و 30 درصدی در زمین ارائه کردند. اگر شما از لحاظ اسم و رسم بازیکنان ما را با تیم‌های دیگر مقایسه کنید می‌بینید که جزء 4، 5 تیم اول هستیم اما اتفاقاتی رخ داد که نتیجه نگرفتیم.

فارس: یعنی از اینکه راه‌آهن را انتخاب کردی و با ابراهیم‌زاده کار کردی پشیمانی؟

واقعیت این است که دوست داشتم با یکسری از سرمربیان در سال‌های پایانی بازی‌ام کار کنم تا از لحاظ اخلاقی و رفتاری با آنها آشنا شوم. ابراهیم‌زاده هم یکی از این مربیان بود اما هم اکنون می‌گویم سبک او برای راه‌آهن جواب نداد اگر واقعاً به ابتدای فصل بازگردیم چنین تصمیمی را نمی‌گیرم البته ما در ابتدا قرار بود با علی دایی کار کنیم که فصل گذشته با این مربی توانسته بودیم رتبه هشتم را از آن خود کنیم. در ابتدای فصل نه تنها برای کسب سهمیه بلکه حتی توان قهرمانی را هم در خود می‌دیدیم اما با این اتفاقات روبه‌رو شدیم. مطمئناً اگر به اول فصل برگردیم نه ابراهیم‌زاده حاضر به همکاری با من است و نه من حاضر به همکاری با او زمان به عقب بازگردد. به هیچ عنوان در راه‌آهن نمی‌مانم. اتفاقاتی افتاد که انگیزه‌ام را بسیار کم کرد و این برای یک فوتبالیست خیلی بد است به فوتبال او لطمه می‌زند.

فارس: وحید طالب‌لو هم در مصاحبه‌ای به نحوه مربی‌گری ابراهیم‌زاده معترض بود.

به نظرم رفتاری که با طالب‌لو شد به هیچ عنوان خوب نبود، به هر حال بین او و یک جوان 20 ساله تفاوت وجود دارد. پس از اینکه آن اتفاقات برای طالب‌لو افتاد هیچ کس پیگیر مسائل او نشد؛ نه مدیریت و نه کادر فنی. این اتفاقات خیلی بد است خیلی از بازیکنان نمی‌توانند این مسائل را هضم کنند. برای خود من هم اتفاق افتاد. امیدوارم سال بعد کسانی که در راه‌آهن می‌مانند بیشتر با شرایط آشنا شده باشند و بتوانند بهتر کار کنند.
 فارس: آیا بازیکنان به دلیل مشکلاتی که وجود داشت و مسائلی که می‌گویی در بازی‌ها کم‌کاری نمی‌کردند؟

به هیچ عنوان اینگونه نبود، بازیکنان با جان و دل بازی کردند و اصلاً کم‌کاری نکردند. آنها بیشتر از توان خود هم گذاشتند. 8 ماه یک ریال پول دریافت نکردند اما شرایط به گونه‌ای بود که بازیکنان فقط می‌توانستند 20، 30 درصد توانایی خود را در زمین به نمایش بگذارند.

فارس: یعنی معتقدی علت ناکامی راه‌آهن کادرفنی بوده؟

به شخصه معتقدم که این موضوع وجود داشته است. اگر راه‌آهن به لیگ دسته اول سقوط می‌کرد همه بازیکنان را سیبل قرار می‌دادند. به نظرم بهتر بود که در اواسط فصل کادر فنی تغییر می‌کرد و جابجایی به وجود می‌آمد.

فارس: شرایطت برای فصل آینده چگونه است؟

من از یک ماه گذشته کارم تمام شده و استراحت می‌کنم. حالا وقت زیاد است و در مورد فصل آینده صحبت کنیم.

فارس: به عنوان سؤال پایانی می‌خواهم توضیحی در مورد انتشار مبلغ قرارداد بازیکنان استقلال داشته باشیم. بازیکن سابق این تیم بودی و در زمان شما هم چنین مبالغی پرداخت می‌شد؟

در زمان ما به هیچ عنوان این گونه نبود. به هر حال باید تورم را هم در نظر بگیریم اما انتشار این لیست مسخره است. چرا همه دوست دارند به فوتبالیست‌ها گیر بدهند چرا سایر موارد را توسعه نمی‌دهند. خوشحالی و شادمانی که تیم ملی با صعود به جام جهانی در کشور به وجود آورد با هیچ چیز دیگری قابل قیاس نیست با احترامی که برای همه ورزشی‌ها قائلم اما هیچ ورزشی حتی یک درصد نمی‌تواند این نقش را در کشور ایفا کند. شما ببینید بازیکن اگر 10 میلیارد قرارداد می‌بندد آیا صد میلیون دریافت می‌کند؟ بحث مالیات، بحث انتقال بازیکن از یک شهر به شهر دیگر و دادن پول به هیأت فوتبال و موارد دیگر وجود دارد که این مسائل نادیده گرفته می‌شود به نظرم اصلاً درست نیست که قراردادها بدون اجازه بازیکن منتشر شود این یک موضوع خانوادگی است مدیران ما یاد گرفتند برای رقابت و اینکه خود را تبرئه کنند دست به چنین کارهایی می‌زنند اگر فکر می‌کنند فوتبالیست‌ها زیاد پول می‌گیرند یک روز خود را همانند یک فوتبالیست حرفه‌ای زندگی کنند تا متوجه این سختی‌ها بشوند. مثل اینکه حق مردم را خورده‌ایم اما به هیچ عنوان اینگونه نیست چرا بازیکن به کشورهای عربی می‌رود چون آنجا به این مسائل فکر نمی‌کنند و پول بازیکن را هم کامل پرداخت می‌کنند به نظرم ریشه همه این مسائل به حسادت برمی‌گردد و امیدوارم این مریضی از جامعه ریشه‌کن شود.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار