امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۲:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 7852
تاریخ انتشار: ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۰۴
تعداد بازدید: 132
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سیمونیان، مدیر دبیرخانه جشنواره اعلام کرد: تا کنون برای حضور در بخش مسابقه ایران(رویش یاس‌ها ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سیمونیان، مدیر دبیرخانه جشنواره اعلام کرد: تا کنون برای حضور در بخش مسابقه ایران(رویش یاس‌ها و خاطره یاس‌ها) 208 فیلم به دبیرخانه جشنواره بین‌المللی فیلم یاس تهران ارسال شده است و با توجه به این‌که نزدیک به یک هفته دیگر(31 اردیبهشت ماه) مهلت دریافت آثار همچنان ادامه دارد، پیش‌بینی می‌شود که تعداد آثار ارسالی به بیش از 300 فیلم برسد.

وی درباره برنامه‌های دبیرخانه جشنواره نیز توضیح داد: هم اکنون دبیرخانه جشنواره در حال بررسی آثار است تا مغایرتی با  آیین‌نامه جشنواره نداشته باشند. به عنوان مثال آثاری که در اولین جشنواره فیلم یاس تهران فرم حضور پر کرده‌ بودند، امکان حضور در دور دوم این رویداد را ندارند و کنار گذاشته می‌شوند.

مدیر دبیرخانه، همچنین درخصوص حضور کارگردانان شاخص در دومین دوره جشنواره بین‌الملی فیلم یاس تهران نیز توضیح داد: امسال تقریبا تمامی چهره‌های مطرح حوزه فیلم‌های ویدئویی و برخی از برگزیدگان سال گذشته فرم حضور در جشنواره را پر و آثار خود را ارسال کرده‌اند.امیدواریم جشنواره بین‌المللی فیلم یاس تهران، تاثیر مثبتی در ارتقای کیفی آن گونه آثار داشته باشد.

 15 یاس زرین در دومین جشنواره فیلم یاس اهدا می‌شود

به گزارش ستاد خبری دومین جشنواره بین‌المللی فیلم یاس، در بخش رقابتی «رویش یاس‌ها» آثاری که قبل از خرداد 92 از شبکه‌های تلویزیونی به نمایش درنیامده باشند و یا به شبکه نمایش خانگی راه نیافته باشند، شرکت خواهند کرد و هیئت داورانی مشتمل بر 5 یا 7 نفر از هنرمندان، کارشناسان فرهنگی و صاحب‌نظران سینمایی، آثار پذیرفته شده در این بخش را مورد قضاوت قرار خواهند داد.

بنا بر این گزارش، جوایز این بخش شامل 15 یاس زرین به شرح زیر خواهد بود: یاس زرین بهترین فیلم (به تهیه‌کننده)، یاس زرین بهترین کارگردانی، یاس زرین بهترین فیلم‌نامه، یاس زرین بهترین بازیگر زن، یاس زرین بهترین بازیگر مرد، یاس زرین بهترین بازیگر مکمل مرد، یاس زرین بهترین بازیگر مکمل زن، یاس زرین بهترین تصویربرداری، یاس زرین بهترین تدوین، یاس زرین بهترین صدا، یاس زرین بهترین جلوه‌های ویژه میدانی، یاس زرین بهترین جلوه‌های ویژه بصری، یاس زرین بهترین موسیقی، یاس زرین بهترین چهره‌پردازی، یاس زرین بهترین طراحی صحنه و لباس.

دومین جشنواره بین‌المللی فیلم یاس تهران به دبیری محمدرضا عباسیان» در دو بخش کلی مسابقه سینمای ایران و مسابقه بین‌الملل از 10 تیرماه لغایت 15 تیرماه 1392 در تهران و به طور همزمان در چهارگوشه کشور برگزار می‌شود.
انتهای پبام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها