امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۰۹:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 78520
تاریخ انتشار: ۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۰:۱۴
تعداد بازدید: 77
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از«دویچه وله» دولت قطر به رهبران اخوان المسلمین حاضر در این کشور گفته است که از هرگونه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از«دویچه وله» دولت قطر به رهبران اخوان المسلمین حاضر در این کشور گفته است که از هرگونه اظهار نظر مطبوعاتی خودداری کرده و سکوت پیشه کنند تا مقدمات خروج آنها از کشور فراهم شود.
همچنین دولتمردان قطری قصد دارند، «شیخ یوسف القرضاوی» را از کشور خارج کرده و راهی تونس یا یمن کنند.
منابع خبری نزدیک به دیوان پادشاهی با اعلام این موضوع گفته‌اند که این دستور دو روز پیش صادر شده تا مقدمات خروج اخوانی‌ها و شخص یوسف القرضاوی از کشور، فراهم شود.
در همین راستا، العالم اعلام کرد، مقدمات انتقال «القرضاوی» به یمن در حال تدارک است و در این باره با رهبران اخوان‌المسلمین یمنی نیز صحبت شده تا یکی از مساجد «صنعا» پایتخت یمن را در اختیار قرضاوی قرار دهند.
بحران دیپلماتیک و سیاسی بین قطر و کشورهای عربستان، امارات و بحرین بر سر حمایت دوحه از اخوان المسلیمن و یوسف القرضاوی در ماههای گذشته شکل گرفته و این موضوع به فراخوان سفرای سه کشور یاد شده از دوحه انجامیده است. در روزهای گذشته اخباری مبنی بر تفاهم قطر با سه کشور دیگر مخابره شده است که حکایت از تصمیم قطر برای اخراج رهبران اخوان المسلمین و شخص قرضاوی از دوحه را دارد.
این موضوع وقتی مهم‌تر به نظر می‌رسد که «یوسف القرضاوی» در پیام اخیری که منتشر کرده، نوشته است :«من همه کشورهای عضو شورای همکاری را دوست دارم و آنها نیز مرا دوست دارند و من همه آنها را یک "وطن واحد" می دانم».
این سخنان نرم، در حالی است که وی همواره رویه انتقاد و حمله شدید را در قبال کشورهای عربی همسایه قطر در پیش گرفته بود.
چندی پیش نیز یوسف بن علوی در گفت‌وگو با روزنامه الحیاة تاکید کرده بود که بحران میان عربستان و قطر که بخش اعظمی از آن درباره حمایت قطر از اخوان المسلمین بود، برطرف شده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار