امروز : سه شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 18
۰۲:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 78546
تاریخ انتشار: ۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حسن رحیم‌پور ازغدی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در تجلیل از شخصیت عیسی ...

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حسن رحیم‌پور ازغدی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در تجلیل از شخصیت عیسی قاسم (مسیح بحرین) که امروز در  دانشگاه امیرکبیر برگزار شد در جمع خبرنگاران به نهضت‌های بیداری اسلامی که در جهان صورت گرفته است، اشاره کرد و گفت: دلیل آنکه امروز در این مراسم گرد هم آمدیم آن است که همه ملت‌های مسلمان اعم از شیعه و سنی به حق خود برسند و خواسته ملت ایران همان خواسته ملت‌هاست.

وی با بیان اینکه باید در ملت‌های عربی هر نفر یک حق رأی داشته باشد، خاطر نشان  کرد: بر اساس چارچوب‌های اسلام هر فردی بتواند برای سرنوشت ملت خود تصمیم بگیرد و قوانین عمومی طبق مکتب همان کشور و در مسائل شخصی اقلیت‌ها به قانون خود عمل کنند که این امر در چارچوب اسلام است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه رژیم غاصب دیکتاتور در عربستان که با اسرائیل متحد هستند و جهل و جریان‌های تکفیری مخالفان جدی این خواسته بر حق ملت‌های مسلمان هستند، تصریح کرد: ملت‌های مسلمان به جای اختلاف افکنی باید با یکدیگر با هم متحد باشند.

رحیم‌پور ازغدی ادامه داد: متأسفانه شاهد بودیم که رژیم‌های استکباری قصد داشتند مبارزات بیداری اسلامی مردم را به جنگ‌های داخلی تبدیل کنند اما بهار عربی به زمستان و خزان عربی تبدیل شد اما شاهدیم که بیداری اسلامی ادامه دارد و عملی نمی‌شود.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در پایان با بیان اینکه حق ملت بحرین باید بازگردانده شود، خاطر نشان کرد: رهبران بحرین که به آنها اتهامات خلاف واقع شده است، سبب اختلاف افکنی مذهبی نیستند و از امثال آنان می‌توان به شیخ عیسی قاسم اشاره کرد که صد هزار نفر از ملت بحرین پشت سر وی هستند، بنابراین باید گفت که مسئله بحرین ارتباطی به اختلاف‌افکنی مذهبی و ایران ندارد و باید حقوق آنان حفظ شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها