امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۶:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 78572
تاریخ انتشار: ۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس شش تن از نمایندگان مجلس شورای ملی سوئیس به ریاست «لوتسی اشتام» که به جمهوری اسلامی ایران سفر ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس شش تن از نمایندگان مجلس شورای ملی سوئیس به ریاست «لوتسی اشتام» که به جمهوری اسلامی ایران سفر کرده‌اند، امروز، یکشنبه 31 فروردین با علاء الدین بروجردی دیدار و گفت و گو کردند.

بروجردی در ابتدای این دیدار با اشاره به مناسبات خوب ایران و سوئیس، بر لزوم گسترش ارتباطات دو کشور در عرصه‌های مختلف به‌ویژه روابط پارلمانی تأکید کرد و افزود: استفاده از ظرفیت‌های موجود در روابط دو کشور می‌تواند در ارتقای سطح مناسبات فی ما بین مؤثر باشد.

وی همچنین گفت: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی از روند گسترش همکاری‌ها و ارتباطات خوب دو کشور با توجه به سیاست‌های مستقل سوئیس و عدم عضویت در ناتو و اتحادیه اروپا حمایت می‌کند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اوضاع منطقه به ویژه اوضاع افغانستان و عراق گفت: با نگاه به بحران‌های منطقه‌ای و خاورمیانه ردپای امریکا و متحدانش در شکل‌گیری آنها به روشنی به چشم می‌خورد.

وی با انتقاد از قطعنامه اخیر پارلمان اروپا آن را دخالتی آشکار در امور داخلی ایران دانست و محکوم کرد.

بروجردی در پایان این دیدار تأکید کرد: جمهوری اسلامی ایران از توسعه مناسبات با دیگر کشورها در چارچوب اصل احترام متقابل، منافع مشترک و عدم دخالت در امور داخلی کشورها استقبال می‌کند.

لوتسی اشتام رئیس هیأت پارلمانی مجلس شورای ملی سوئیس نیز در ادامه همین دیدار با ابراز خرسندی از سفر به ایران و دیدار با مقامات و مسؤلان کشورمان گفت: بر خلاف تبلیغات سوء برخی رسانه‌ها در غرب، ایران کشوری آرام و با تمدن و فرهنگ غنی و مردمانی مهربان و سختکوش است.

وی بر این اساس خواستار گسترش ارتباطات و رفت و آمدها میان مسئولان پارلمانی و مردم دو کشور گردید.

این عضو مجلس شورای ملی سوئیس با نادرست خواندن تحریم‌ها بر ضد جمهوری اسلامی ایران گفت: سیاست اعمال تحریم‌ها بر ضد ایران سیاستی نادرست و مغایر با مشی میانه‌روی در سیاست خارجی سوئیس است.

وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود با مفید و سازنده خواندن سفر هیأت پارلمانی سوئیس به کشورمان تصریح کرد: در این سفر واقعیات جامعه ایران و مغرضانه بودن تبلیغات علیه جمهوری اسلامی ایران به ویژه پیرامون وضعیت زنان آشکار گردید.

لوتسی اشتام در پایان نسبت به افزایش سطح مناسبات دو کشور ابراز امیدواری کرد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها