امروز : سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 22
۲۲:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 7858
تاریخ انتشار: ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۰۴
تعداد بازدید: 92
سید امیر رضا معتمدی  رئیس صنف جلوه‌های بصری در گفت و گو با خبرنگار سینمایی فارس درباره فعالیت‌های این صنف گفت: صنف جلوه‌های بصری  از طریق هیئت ...

سید امیر رضا معتمدی  رئیس صنف جلوه‌های بصری در گفت و گو با خبرنگار سینمایی فارس درباره فعالیت‌های این صنف گفت: صنف جلوه‌های بصری  از طریق هیئت ساماندهی قانونی شده است . مجموعه دوستانی که از گذشته مشغول به فعالیت‌های جلوه‌های بصری بودند تاریچخه کاری آن‌ها به حدود  17 سال گذشته باز می‌گردد. این دوستان به صورت محدود کار را شروع کردند تا سینما با نوع فعالیت‌شان  آشنا شدند. مدت چهار سال است که پیگیری‌های لازم انجام شد تا  به یک صنف قانونی برسیم، هیئت ساماندهی این فرصت را ایجاد کرد تا این صنف ثبت شد .

وی در ادامه گفت: این صنف نوپا است و خیلی شناخته شده نیست، ذات  این کار مربوط به دنیای کامپیوتر و نرم افزار است  برخی افراد به دلیل نوع فعالیت خود با این کار آشنا می‌شوند و علاقمند هستند تا وارد دنیای فیلمسازی شوند. دیده شده وارد  مجموعه‌های در دنیای ویژال افکت و انیمیشن  فعالیت می‌کنند.

همایش جلوه‌های بصری غیرحرفه‌ای برگزار شد/ نمایش آثار بدون کسب اجازه

وی در ادامه درباره همایش جلوه‌های بصری توضیح داد:همایش جلوه‌های بصری که چندی پیش برگزار شد توسط افرادی برگزار شد که از طریق اصول حرفه ای اجرا نکردند و روش ساده‌ای را انتخاب کردند. نکته عجیب این است که  دوستان کارگردان رفتند و اعلام کردند چرا  ما حضور نداشتیم و احساس کردند این همایش به صنف جلوه‌های بصری مربوط می‌شود . برگزارکنندگان همایش جلوه‌های بصری نمونه کارهایی را به نمایش گذاشتند و نمونه کارهای خارجی را ارایه دادند و از کارهای دوستان قدیمی را به نمایش گذاشتند و حتی  کسب اجازه هم نکردند. یک همایش تبلیغاتی با  نام صنفی انجام شد، دوستان معترض بودند که اگر قرار است همایشی برگزار شود بهتر است از طریق صنف صورت بگیرد  و یا مستقل باشد.

همایش‌ها از اهداف تعریف شده صنفی است

وی در ادامه درباره فعالیت‌های صنفی و برگزاری همایش‌ها گفت: برگزاری همایش یکی از اهداف تعریف شده صنفی است که باید به گونه‌ای  اطلاع رسانی شود تا سینما را با این قابلیت‌ها  آشنا کنند. همایش‌هایی هم توسط وزارت ارشاد انجام شده است که اطلاع‌ رسانی جامعی نبود اما همایش‌هایی که درخانه سینما برگزار شد کارگردان‌ها  استقبال کردند.  به دلیل وضعیت خانه سینما هیچ جا متولی وجود ندارد .

معتمدی در خاتمه افزود: ما جزء صنوف قانونی وزارت ارشاد هستیم. 25 نفر عضو  داریم. مجمع جدیدی خواهیم داشت ما هم مانند دیگر صنوف اعضاء پیوسته، وابسته و موقت داریم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار